czwartek, 28 maja 2020 r.

Wieczór chwały - tylko dla grzeszników

Pojawia się ich coraz więcej na całym świecie. Powstają jak grzyby po deszczu. Wyraźnie widać w tym tchnienie Ducha Świętego. O czym mowa? O spotkaniach z modlitwą uwielbienia. Znajoma siostra zakonna skwitowała to prostym zdaniem: „Księże, Pan Jezus chce być wielbiony”.


Papież Franciszek mówił, że modlitwa uwielbienia czyni nas płodnymi. To właśnie ten rodzaj modlitwy najbardziej otwiera nasze serca, bo to jest modlitwa bezinteresowna, w której nie szukamy siebie, ale chwały Bożej. Papież mówił dalej: „Wielu mówi: O, to jest dla tych z Odnowy w Duchu Świętym, nie dla wszystkich chrześcijan! Nie, modlitwa uwielbienia to modlitwa chrześcijańska dla nas wszystkich! Podczas Mszy, każdego dnia, gdy śpiewamy Święty, święty... To właśnie jest modlitwa uwielbienia: chwalimy Boga, bo jest wielki. I mówimy Mu piękne rzeczy, bo tak to czujemy. Ktoś powie: A ja tak nie mogę. Ja muszę... No dobra, umiesz krzyczeć, gdy twoja drużyna strzeli gola, a nie umiesz wyśpiewać chwały Panu? Nie umiesz trochę rozluźnić swojej powściągliwości, by to wyśpiewać? Wychwalanie Pana jest całkowicie bezinteresowne! Nie prosimy, nie dziękujemy: wielbimy!”.(…) „Tu możemy sobie postawić dobre pytanie: Jaka jest moja modlitwa uwielbienia? – kontynuował Franciszek. – Czy umiem wychwalać Pana? Umiem chwalić Pana, czy też odmawiam Chwała na wysokości albo Święty, święty jedynie ustami, a nie całym sercem? Co mówi mi tańczący Dawid czy Sara pląsająca z radości? Gdy Dawid wkracza do miasta, zaczyna się coś nowego: święto!”


W wielu miejscach naszej archidiecezji organizowane są Wieczory Chwały, podczas których wiele osób doświadcza żywej, realnej obecności Boga, dotknięcia serca, duchowego poruszenia. Podczas modlitwy uwielbienia Bóg budzi nasze serca z duchowego letargu i tchnie w nas swojego Ducha, abyśmy byli napełnieni Jego życiem. Jezus przyszedł po to, żebyśmy mieli życie w obfitości i tego doświadczamy podczas tych spotkań. Wspólnotowa modlitwa prowadzi do doświadczenia żywego Kościoła, otwarcia swojego serca na Ducha Świętego i do radości płynącej ze spełnienia się Bożych obietnicach, bo Jezus jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata.


Zapraszamy szczególnie tych, którzy przeżywają jakieś trudności, aby mogli zostać umocnieni mocą Ducha Świętego. Głoszona ewangelia podczas spotkań modlitewnych rodzi w wielu sercach  pokój i nadzieję oraz wielkoduszne pragnienie oddania życia Jezusowi,  a także dzięki możliwości skorzystania z sakramentu pokuty prowadzi do głębszego nawrócenia. Zapraszamy na strony internetowe: www.wieczorchwaly.net oraz www.facebook.com/wieczorchwalynet na których znajdziecie informacje o najbliższych spotkaniach, świadectwa, nauczania i materiały ewangelizacyjne.


Ks. Marcin Modrzyński

 

 

 

Polecamy