czwartek, 20 czerwca 2019 r.

Dekrety 2015 (wikariusze)

Publikujemy listę zmian personalnych dokonanych przez abp. Wojciecha Polaka Prymasa Polski wśród duchowieństwa archidiecezji gnieźnieńskiej. Dekrety wejdą w życie z dniem 1 lipca br.


Ks. Rafał Bachora
przeniesiony z parafii pw. św. Barbary w Budzyniu do parafii pw. św. Mikołaja w Powidzu;


Ks. Tadeusz Bachorz
przeniesiony z parafii pw. św. Wawrzyńca w Słupcy do parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie;


Ks. Artur Bartkowiak
przeniesiony z parafii pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa w Murowanej Goślinie do parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu;


Ks. Jacek Bryś
 przeniesiony z parafii pw. św. Doroty w Rogowie do parafii pw. NMP Wspomożycielki Wiernych w Szamocinie;


Ks. Rafał Budzyński
przeniesiony z parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie do parafii pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa w Murowanej Goślinie;


Ks. Rafał Chmielewicz
przeniesiony z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Gnieźnie do parafii pw. św. Marcina w Żninie;


Ks. Waldemar Czarnecki
przeniesiony z parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie do parafii pw. św. Andrzeja Ap. w Nekli;


Ks. Michał Drzewiecki
przeniesiony z parafii pw. św. Urszuli w Wilczynie do parafii pw. św. Mikołaja w Inowrocławiu;


Ks. Sławomir Dziankowski
przeniesiony z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gniewkowie do parafii pw. św. Barbary w Budzyniu;


Ks. Paweł Haczyński
przeniesiony z parafii pw. św. Wita w Rogoźnie do parafii pw. Narodzenia NMP w Pyzdrach;


Ks. Michał Hinz
mianowany wikariuszem w parafii pw. Świętego Ducha w Inowrocławiu;


Ks. Marcin Holak
przeniesiony z parafii pw. Chrystusa Wieczystego Kapłana w Gnieźnie do parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Barcinie;


Ks. Zbigniew Ilkowski
przeniesiony z parafii pw. Narodzenia NMP w Pyzdrach do parafii pw. Świętej Trójcy w Strzelnie;


Ks. Jakub Janiak
przeniesiony z parafii pw. św. Mikołaja w Ujściu do parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie;


Ks. Krzysztof Januchowski
przeniesiony z parafii pw. św. Józefa w Inowrocławiu do parafii pw. św. Stanisława BM w Damasławku;


Ks. Marek Józefowicz
przeniesiony z parafii pw. św. Stanisława BM w Damasławku do parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu;


Ks. Mariusz Kamiński
przeniesiony z parafii pw. św. Mikołaja w Inowrocławiu do parafii pw. św. Urszuli w Wilczynie;


Ks. Artur Kazecki
przeniesiony z parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Zagórowie do parafii pw. MB Szkaplerznej w Golinie;


Ks. Krzysztof Kępiński
przeniesiony z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Barcinie do parafii pw. Chrystusa Wieczystego Kapłana w Gnieźnie;


Ks. Roman Kruk
przeniesiony z parafii pw. Świętego Ducha w Inowrocławiu do parafii pw. św. Michała Archanioła w Mieścisku;


Ks. Krystian Krysiak
przeniesiony z parafii pw. MB Częstochowskiej w Orzechowie do parafii katedralnej w Gnieźnie;


Ks. Bogusław Krzemiński
przeniesiony z parafii pw. Świętego Ducha w Inowrocławiu do parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Zagórowie;


Ks. Marcin Kwiatkowski
przeniesiony z parafii pw. bł. Michała Kozala w Janikowie do parafii pw. Nawiedzenia NMP w Markowicach;


Ks. Przemysław Kubacz
przeniesiony z parafii pw. św. Wawrzyńca w Gnieźnie do parafii pw. św. Wawrzyńca w Słupcy;


Ks. Maciej Łakomiak
przeniesiony z parafii pw. św. Mikołaja w Powidzu do parafii bł. Michała Kozala w Janikowie;


Ks. Marcin Łojko
przeniesiony z parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Zagórowie do parafii pw. Świętego Ducha w Inowrocławiu;


Ks. Przemysław Malawy
przeniesiony z parafii pw. św. Andrzeja Ap. w Nekli do parafii pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa w Murowanej Goślinie;


Ks. Remigiusz Malewicz
zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Michała Archanioła w Gnieźnie i skierowany na studia na KUL (teologia dogmatyczna);


Ks. Krzysztof Matuszak
przeniesiony z parafii pw. Świętej Trójcy w Gnieźnie do parafii pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu;


Ks. Krystian Molecki
przeniesiony z parafii pw. św. Michała Archanioła w Mieścisku do parafii pw. św. Floriana w Żninie;


Ks. Waldemar Myka
przeniesiony z parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie do parafii pw. św. Michała Archanioła w Gnieźnie;


Ks. Wojciech Orzechowski
zwolniony z obowiązków wikariusza parafii katedralnej w Gnieźnie z zachowaniem pozostałych funkcji w Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie;


Ks. Krystian Piekuciński
przeniesiony z parafii pw. św. Floriana w Żninie do parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gniewkowie;


Ks. Dominik Poczekaj
przeniesiony z parafii pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu do parafii pw. Świętej Trójcy w Gnieźnie;


Ks. Krzysztof Urbaniak
przeniesiony z parafii pw. św. Jakuba Większego Ap. w Mogilnie do parafii pw. św. Floriana w Chodzieży;


Ks. Maciej Sarbinowski
przeniesiony z parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kruszwicy do parafii pw. Świętego Ducha w Rogoźnie;


Ks. Piotr Szcześniak
przeniesiony z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie do parafii pw. św. Józefa w Inowrocławiu;


Ks. Krzysztof Szkopek
przeniesiony z parafii pw. Świętego Ducha w Rogoźnie do parafii pw. św. Wawrzyńca w Słupcy;


Ks. Piotr Szymkowiak
przeniesiony z parafii pw. Nawiedzenia NMP w Markowicach do parafii katedralnej w Gnieźnie;


Ks. Jacek Wachowski
przeniesiony z parafii pw. św. Floriana w Chodzieży do parafii pw. św. Jakuba Większego Ap. w Mogilnie;


Ks. Piotr Waszak
przeniesiony z parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu do parafii pw. św. Wawrzyńca w Gnieźnie;


Ks. Dawid Witkowski
przeniesiony z parafii pw. św. Marcina w Żninie do parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Zagórowie;


Ks. Grzegorz Woliński
przeniesiony z parafii pw. św. Wawrzyńca w Słupcy do parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie;


Ks. Mariusz Zawadzki
przeniesiony z parafii pw. św. Andrzeja Ap. w Kleczewie do parafii pw. MB Częstochowskiej w Orzechowie;


Ks. Wojciech Zniszczol
przeniesiony z parafii pw. Świętej Trójcy w Strzelnie do parafii pw. MB Częstochowskiej i św. Barbary w Piechcinie;

Polecamy