wtorek, 7 lipca 2020 r.

Inowrocław: dla Karoliny

Charytatywny koncert na pomoc chorej Karolinie zorganizowano w kościele garnizonowym w Inowrocławiu. W niedzielę 7 czerwca inowrocławianie mogli wysłuchać muzyki sakralnej w wykonaniu Zespołu Wokalno-Instrumentalnego z Bydgoszczy.

W świątyni, której patronują św. Barbara i św. Maurycy, mieszkańcy miasta i przyjezdni goście wysłuchali koncertu muzyki sakralnej w wykonaniu Zespołu Wokalno–Instrumentalnego z Bydgoszczy, w składzie: Maria Szczeblewska (organy i flet poprzeczny), Monika Szczeblewska (skrzypce), Maksymiliana Szczeblewska (wiolonczela) i Magdalena Niemczyńska (organy, wokal). Wydarzenie to miało charakter charytatywny. Duch tchnie, kędy chce”, tak brzmiał tytuł i taki był motyw przewodni koncertu, który zgromadził liczne grono miłośników pieśni uwielbienia. Ogromne emocje towarzyszyły publiczności, gdy Magdalena Niemczyńska zaśpiewała „Nim świt” i „Ave Maria”. Nie zabrało takich utworów, jak: „Jest na świecie miłość” czy „Warto dla jednej miłości żyć”. Pieśni przeplatano cytatami słów Jana Pawła II, w których mówił o miłości i miłosierdziu. Koncert odbył się w niedzielę 7 czerwca 2015 r. Występujący na nim zespół jest też dość wyjątkowy, jest bardzo rodzinny, tworzą go cztery siostry.


Fundusze z koncertu, szczodrze ofiarowane przez jego uczestników, zostały przeznaczone na leki przeciwpadaczkowe, sprzęt medyczny i rehabilitację 20-letniej Karoliny Skrzypczak, która choruje na bardzo rzadką, postępującą chorobę genetyczną atakującą mózg i układ nerwowy. Pierwsze problemy ze zdrowiem pojawiły się, gdy skończyła 5 lat. Rok później zdiagnozowano u niej padaczkę. W wieku około 14 lat straciła całkowicie wzrok, a od 3 lat również nie mówi. Jej ciało stopniowo staje się bezwładne. Ze względu na znaczne nasilenie problemów z połykaniem ma założoną sondę do żołądka, przez którą jest karmiona. Wymaga ciągłej opieki i stałej rehabilitacji.


J. Majewska
Fot. R. Szalow

Polecamy