poniedziałek, 27 stycznia 2020 r.

Janikowo: spotkanie z Oazą

„W mocy Ducha Świętego” – pod takim hasłem w Janikowie odbywały się rekolekcje Ruchu Światło – Życie stopnia I Oazy Nowego Życia i stopnia III Oazy Nowej Drogi. W duchowych ćwiczeniach uczestniczyli młodzi z całej Polski. We wtorek mieli okazję spotkać się z abp. Wojciechem Polakiem.


Prymas przybliżył młodzieży zasady czterech praw życia duchowego, które są istotną częścią formacji Oazy Nowego Życia I stopnia. Zachęcał do szukania ich w Piśmie Świętym.  „Nie jest to coś, co sobie ktoś wymyślił, ale prawa, które ukazał nam Pan Bóg” – mówił. Młodzież OND III stopnia słuchała o istocie sakramentów. O sile chrztu świętego, bierzmowania i Eucharystii. „Jezus nas przyłącza do siebie. Udział w Jego męce, śmierci i zmartwychwstaniu mamy przez sakramenty” – zaznaczył. Na koniec zachęcał uczestników oazy, by pamiętali o mocy Ducha Świętego.


Młodzież z kolei podzieliła się z abp. Polakiem swoimi przeżyciami i owocami rekolekcji. „Wiele zmieniły w moim życiu – mówiła Ola. – Wcześniej nie wierzyłam, że Bóg mnie kocha, teraz jestem tego pewna. Młodzi pochwalili się też zrobionym przez siebie tablo. To znak i pamiątka turnusu nawiązująca do hasła roku.


W Janikowie swoje piętnastodniowe rekolekcje przeżywało 19 osób w wieku od 14 do 18 lat. Poprzez formację i modlitwę odkrywali siłę miłosierdzia Bożego oraz istotę wspólnoty. Młodzież na rekolekcjach przyjęła Jezusa jako Pana i Zbawiciela i powierzyła Mu swoje życie. Młodym towarzyszył diecezjalny duszpasterz Ruchu Światło-Życie ks. Marek Siwka.


S. Czarnowska/BK
Fot. ks. M. Kulczynski, arch. S. Czarnowska  

Polecamy