środa, 29 stycznia 2020 r.

Kłecko odpoczywa i pielgrzymuje

Miesiąc lipiec dla  wspólnoty parafialnej w Kłecku jest bardzo bogaty w doświadczenia letniego wypoczynku. Każdy parafianin - od najmłodszego do najstarszego - znajdzie coś dla siebie.


Tuż po zakończeniu roku szkolnego dzieci i młodzież wyjechała do Giewartowa. Grupa 4o uczestników zatrzymała się na kilka dni (od 29 czerwca do 4 lipca) przy tamtejszej parafii pw. św. Krzyża, położonej nad jeziorem powidzkim. Przez kilka dni udało im się dotrzeć do kilku miejsc. Odwiedzili Termy w Uniejowie, zwiedzili i zobaczyli „od kuchni” funkcjonowanie 33 Bazy Lotniczej w Powidzu, spotkali się z sokolnikiem, odwiedzili stajnię koni w Mieczownicy. Pogoda dopisała więc większość czasu uczestnicy wyjazdu spędzili nad samym jeziorem. Nie zabrakło też codziennej modlitwy. W wypoczynku uczestniczyli najmłodsi i młodzież angażująca się w życie parafialne – LSO, Kłeckie Duszpasterstwo Młodzieży, lektorzy i niektórzy wolontariusze ŚDM.


Starsi natomiast pielgrzymowali. Od 7 do 10 lipca grupa 50 pielgrzymów udała się do sanktuariów na Śląsku. Przez 3 dni odwiedzali miejsca poświęcone Matce Bożej, ale nie tylko. Modlili się w Sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy (patronki kłeckiej parafii), a także sanktuariach w Bardzie Śląskim, Wambierzycach, Matki Bożej Śnieżnej na Górze Iglicznej i Świętogórskiej Róży Duchownej w Gostyniu. Pielgrzymi odwiedzili także kaplicę czaszek w Czermnej, obejrzeli Panoramę Racławicką we Wrocławiu, zwiedzili samo miasto Wrocław. Jeden dzień poświęcony był stolicy Czech – Pradze. Grupa pątników zatrzymała się w kościele, gdzie znajduje się Praskie Dzieciątko. Oprócz tego zwiedzili Hradczany i Zamek Praski. Byli na Moście Karola, Starym Mieście i Placu Wacława. 


Fot. arch. ks. D. Woźniak

Polecamy