poniedziałek, 27 stycznia 2020 r.

O. John Bashobora w Inowrocławiu

„Bóg tak bardzo cię kocha. On wezwał nas po imieniu i mówi: będę z tobą na zawsze. On chce zrobić coś dla ciebie teraz” –  mówił 7 lipca, podczas spotkania w inowrocławskim kościele pw. św. Jadwigi Królowej, ugandyjski charyzmatyk o. John Bashobora.


Przed południem o. Bashobora wygłosił konferencję dla członków Szkoły Nowej Ewangelizacji im. Jana Pawła II, która była głównym organizatorem modlitewnego spotkania. Msza św. koncelebrowana przez kapłanów m.in. asystenta szkoły ks. Marcina Kwiatkowskiego i proboszcza parafii ks. Jana Maćkowiaka, rozpoczęła się o godzinie 17.00 i trwała ponad dwie godziny. W wygłoszonym słowie rekolekcjonista mówił przede wszystkim o wielkiej miłości Boga do człowieka, miłości, która przekracza wszelkie ludzkie wyobrażenia. Czy chcesz, czy potrafisz na tą miłość odpowiedzieć? – pytał.


Każdy z nas ma coś z czym się zmaga, a Bóg chce to złamać, po to, abyś był z Nim w dobrej relacji, jako ze swoim Ojcem, który Cię kocha. Może chce złamać w tobie chorobę albo grzech, albo to, że jesteś uparty, że nie ma w tobie cierpliwości. Bóg chce Ci spojrzeć w twarz i chce żebyś ty spojrzał w Jego twarz. I jest wymiana miłości. Kocham Cię. To właśnie mówi Ci Bóg. Kocham Cię, bez względu na to, co uczyniłeś” – mówił charyzmatyk.


Nauka wypełniona wołaniem o Boże błogosławieństwo, modlitwą i prośbą o uwolnienie z chorób i grzechów, przypomniała uczestnikom liturgii o tym, że Bóg, mimo popełnianych przez ludzi grzechów, wyciąga rękę do każdego człowieka. „Niech twoje serce, a nie twoja głowa słucha tego, co Pan robi z Tobą. Uzdrów mnie Panie, dotknij mnie Panie, uwolnij mnie Panie, niech to będzie twoja modlitwa” – mówił. Po Mszy o. Bashobora poprowadził modlitwę o uzdrowienie.


BK
Fot. B. Kruszyk 

Polecamy