środa, 29 stycznia 2020 r.

Trwa tydzień św. Krzysztofa

Podaruj 1 grosz za 1 bezpiecznie przejechany kilometr na środki transportu dla misjonarzy - zachęcają organizatorzy XVI Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. MIVA Polska od lat z powodzeniem prowadzi akcję 1 grosz za 1 kilometr. W 2014 na zakup pojazdów przekazano 1.312 484 zł.


Od 19 do 26 obchodzony będzie XVI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa – inicjatywa MIVA Polska, wpisana do ogólnopolskiego kalendarza duszpasterskiego Konferencji Episkopatu Polski. Tegoroczny Tydzień przebiega pod hasłem „Niesiemy Chrystusa na peryferie świata”. Inicjatywa Tygodnia św. Krzysztofa związana jest z obchodzonym 25 lipca wspomnieniem św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji w kościołach i parafiach w Polsce błogosławi się kierowców i ich pojazdy. Wtedy też kierowany jest apel MIVA o rozważną, kulturalną, bezpieczną i trzeźwą jazdę. Zachęca się wiernych oraz ludzi dobrej woli do udziału w Akcji św. Krzysztof – podziękowania Bogu za bezpieczne podróże i ofiarowanie 1 grosza za 1 km bez wypadku na środki transportu dla misjonarzy. Dzięki zbiórce MIVA Polska kupuje pojazdy dla misjonarzy pracujących na całym świecie. W 2014 roku zostały zrealizowane 72 prośby od polskich misjonarzy i misjonarek z 35 krajów świata. Przekazane fundusze to 1.312 484 zł. Udało się kupić 30 samochodów terenowych, 3 busy do Kazachstanu i Pakistanu, 1 ambulans w Ugandzie, 2 łodzie z silnikiem, 1 traktor, 1 quad, 1 skuter śnieżny na Arktykę, 9 motocykli, 10 motorowerów i 256 rowerów dla katechistów – pomocników i współpracowników misjonarzy. Najwięcej projektów, bo aż 24, zrealizowano w Afryce, w Ameryce Płd. zrealizowano 14 projektów, w Azji i w pozostałych miejscach – 10 projektów.


Miva Polska na swojej stronie internetowej przygotowała specjalne materiały dla kierowców – m.in. dekalog dla kierowców. Pierwsze przykazanie dekalogu brzmi: „Nie będziesz egoistą na drodze”. Indywidualni dobroczyńcy mogą wesprzeć działalność polskich misjonarzy wpłacając pieniądze również na konto MIVA Polska. Ci, którzy zdecydują się wpłacać regularnie przynajmniej raz w roku zostają Przyjaciółmi stowarzyszenia i otrzymują Honorową Kartę Przyjaciela MIVA Polska. Każdy dobroczyńca jest otoczony modlitwą polskich misjonarzy szczególnie w każdą pierwszą sobotę miesiąca.


Konto:
Komisja Episkopatu Polski ds. Misji
PeKaO S.A. I O/Warszawa 69124010371111000006916802
tytułem: MIVA Polska – środki transportu dla misjonarzy

 

KAI

Polecamy