poniedziałek, 17 czerwca 2019 r.

Caritas: wigilijne dzieło miłosierdzia

Wzorem lat ubiegłych Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej włączyła się w doroczne Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Od pierwszej niedzieli Adwentu można wspomóc akcję kupując świecę na wigilijny stół.


To już 22 Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W tym roku, ze względu na rozpoczynający się 8 grudnia Rok Miłosierdzia, przedsięwzięciu towarzyszy hasło „Głodni miłosierdzia”. Poza tym wszystko jest tak, jak podczas poprzednich edycji. Świece duże w cenie 12 złotych i małe w cenie 6 złotych można będzie nabyć od pierwszej niedzieli Adwentu w parafiach. Łącznie Caritas przygotowała 56 tysięcy sztuk. Złotówka z każdej pozostanie w parafii z przeznaczeniem na dzieła miłosierdzia. Resztę zebranych pieniędzy Caritas przeznaczy na pomoc dzieciom w prowadzonych przez organizację placówkach. „Niech płonąca na naszych stołach świeca będzie symbolem miłosierdzia i nadziei na lepsze jutro, także dla naszych podopiecznych” – mówi ks. prał. Krzysztof Stawski, dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.


W ramach świątecznych akcji wpisujących się w Rok Miłosierdzia Caritas przeprowadzi także zbiórkę żywności w kilku gnieźnieńskich sieciach handlowych. Akcja „Tak pomagam” odbędzie się 11 i 12 grudnia m.in. w Biedronce, Polomarkecie, Społem i Lewiatanie. Wolontariusze ubrani w koszulki z logo Caritas zbierać będą produkty spożywcze o długim terminie przydatności: mleko, mąkę, cukier, makaron, ryż płatki kukurydziane, herbatę, konserwy, ale także słodycze dla najmłodszych i środki czystości.


Obok akcji pomocowych w Roku Miłosierdzia Caritas zorganizuje także pielgrzymki m.in. do Markowic i do Wilna, gdzie żyła św. Faustyna Kowalska, apostołka miłosierdzia. Zamierza również ożywić działalność Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Szkół Caritas oraz zachęcać do tworzenia nowych w parafiach, w których takowe jeszcze nie działają.


BK
Fot. B. Kruszyk 

Polecamy