wtorek, 25 czerwca 2019 r.

Michał Archanioł u pallotynek

Wspólnota sióstr pallotynek w Gnieźnie przeżywała nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Górze Gargano. „Triduum modlitewne ze św. Michałem było dla nas wielkim darem Boga” – mówi przełożona s. Elżbieta Bryłka SAC.
 

Figura św. Michała Archanioła zawitała do „Domu pod Lasem” we wtorkowe popołudnie 17 listopada. Wcześniej siostry odprawiły z tej okazji nowennę. Później przez trzy dni trwały na modlitwie wspólnie z wiernymi i kapłanami. W środę wieczorem razem z nimi modlił się bp senior Bogdan Wojtuś, który przewodniczył Eucharystii. Po Mszy św. siostry i wierni przyjęli Szkaplerz św. Michała Archanioła.


Nawiedzenie zakończyło się w czwartek 19 listopada uroczystą Eucharystią z Jutrznią i Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi. O godzinie 10.00 wspólnota pożegnała figurę św. Michała litanią. Dziękując Bogu za ten niezwykły czas modlitwy i czuwania siostra Elżbieta Bryłka SAC dziękowała za obecność św. Michała Archanioła w znaku figury i Jego wstawiennictwo u Boga. Prosiła również, aby czuwał nad gnieźnieńską wspólnotą i całym zgromadzeniem, nad rodzinami, Kościołem, Ojczyzną i światem.


Figura św. Michała Archanioła z Sanktuarium na Gargano wykonana została w 1507 roku przez rzeźbiarza Andreo Contucciego zwanego Sansovino. Przedstawia ona Księcia Wojsk Niebieskich w stroju legionisty rzymskiego, pod którego stopami leży pokonany szatan. Sanktuarium św. Michała Archanioła powstało na Górze Gargano na pamiątkę objawień archanielskich jakie miały tam miejsce w końcu V wieku. Jest to jedyna świątynia na świecie nie poświęcona ludzką ręką. Do dziś przybywają tam rokrocznie miliony pielgrzymów, wśród których miejsce zasłynęło niezwykłymi łaskami, które można tam wyprosić.

Polecamy