niedziela, 23 lutego 2020 r.

Dobrosołowo: rodzinna niedziela

Relikwie błogosławionych małżonków Ludwika i Zelii Martin towarzyszyły wiernym modlącym się w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu w kościele w Dobrosołowie. Teraz odwiedzają rodziny w Gnieźnie. Parafie chętne do ich przyjęcia mogą się zgłaszać.


Do Dobrosołowa z relikwiami patronów małżeństw pojechał ks. kan. Franciszek Jabłoński. Była to już druga tego typu inicjatywa w parafii. W Adwencie wierni modlili się przy relikwiach Marii i Ludwika Quattrocchi. W czasie każdej Mszy św. małżonkowie otrzymywali błogosławieństwo relikwiami oraz modlitwę z zachętą do odmawiania w domu. Relikwie w swoich domach będą gościć w maju i czerwcu tego roku.


W chwili obecnej relikwie bł. Ludwika i Zelii Martin peregrynują po parafii pw. Matki Zbawiciela w Gnieźnie. Chęć ich przyjęcia zgłosiło czterdzieści rodzin. Modlić się będą przy nich w domach przez cały Wielki Post. Relikwie odbierane są przez rodziny po wieczornej Mszy św. i przekazywane kolejnej rodzinie następnego dnia, również po wieczornej Mszy św. Parafie chcące zorganizować podobną peregrynację proszone są o skontaktowanie się z Referatem Rodzin Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. Jak mówi ks. Franciszek Jabłoński jest to sposobność do duchowego umocnienia małżeństw i rodzin, a zarazem okazja do modlitwy za synod o rodzinie.

 

Polecamy