czwartek, 27 lutego 2020 r.

Rozśpiewana Września

Drugi Przegląd Kolęd i Pastorałek odbył się 1 lutego w kościele pw. św. Kazimierza Królewicza we Wrześni. Zaprezentowały się schole dziecięce i zespoły młodzieżowe ze wszystkich wrzesińskich parafii, a także z Kaczanowa, Zielińca i Bieganowa.


Młodzi śpiewacy zaśpiewali kolędy i pastorałki we własnych aranżacjach, przy akompaniamencie gitar, instrumentów klawiszowych i dętych. Wystąpiło 7 scholi dziecięcych i 2 zespoły młodzieżowe, w sumie 180 rozśpiewanych i uśmiechniętych duszyczek. Było rodzinnie, kolorowo i wesoło. Jak na formułę przeglądu przystało, doceniono wszystkich. Każdy z zespołów otrzymał pamiątkowy dyplom, figurę anioła i słodycze ufundowane przez darczyńców. Najważniejsza był jednak sam występ, szczególnie, że młodych artystów oklaskiwali nie tylko rówieśnicy, ale i rodzice.


Wrzesiński Przegląd Kolęd i Pastorałek odbył się dopiero po raz drugi, ale już zyskał wielu sympatyków, o czym świadczy udział zespołów śpiewających zarówno z Wrześni, jak i okolic. Jak mówi organizatorka przedsięwzięcia Anna Zimna, opiekuna scholi „Angels Band” i zespołu „Semper Fidelis”, idea przeglądu zrodziła się rok temu. Wspólnie z ks. Dariuszem Kozłowskim, proboszczem parafii pw. św. Kazimierza Królewicza opiekunowie działającej tam scholii zaprosili do wspólnego kolędowania młodych śpiewaków z miasta i sąsiednich parafii. Pomysł się przyjął i w tym roku kolędowano w jeszcze szerszym gronie. A po występach wszyscy, młodzi śpiewacy, ich rodzice, opiekunowie, rodzeństwo i gospodarze spotkali się na ciastku przygotowanym przez rodziców dzieci scholii „Angels Band” i zespołu „Semper Fidelis” z parafii pw. św. Kazimierza Królewicza.


BK
Fot. J. Kwiatek

Polecamy