niedziela, 23 lutego 2020 r.

Wielki POST-ęp w Trzemesznie

Dominikanin o. Adam Szustak był gościem specjalnym Wielkopostnego Spotkania Młodych, które odbyło się 20 lutego w Trzemesznie. Wygłoszona przez niego konferencja nt. czystości serca wraz z filmem „Karolina” stanowiła przygotowanie do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży.


Spotkanie zorganizowane w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie podzielone była na dwie części. W trakcie pierwszej, traktującej o Duchu Świętym, młodzież z Gniezna, Kamieńca, Janowca Wlkp., Trzemżala i Trzemeszna wysłuchała trzech konferencji ks. Radosława Tuszyńskiego. Wieczorem, już przy pełnej auli, rozpoczęła się cześć druga, którą otworzyło uwielbienie z modlitwą wstawienniczą. Kolejnym punktem programu była konferencja o. Adama Szustaka OP, który mówił młodym o czystości serca. Konferencja ta oraz wyświetlony bezpośrednio po niej film „Karolina” stanowiły przygotowanie do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży 2016.


Wielkopostne Spotkanie Młodych zorganizowała wspólnota „Młodzi bez nazwy” działająca przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie. Oprawą muzyczną zapewnił parafialny zespół muzyczny „the KING”. W trakcie spotkania młodzież miała okazję zakupić gadżety akcji „Bilet dla Brata”. Wolontariusze zachęcali również młodych do zaangażowania się w organizację ŚDM w wymiarze diecezjalnym.


BK
Fot. Archiwum ks. R. Tuszyński

Polecamy