czwartek, 2 lipca 2020 r.

Inowrocław: Parafiada 2015

Około 700 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat, piękna pogoda, dużo emocji i jeszcze więcej zabawy. W Inowrocławiu po raz jedenasty odbyła się Parafiada Archidiecezji Gnieźnieńskiej o Puchar Prymasa Polski i Prezydenta Inowrocławia. 


Przez całą sobotę 2 maja drużyny z osiemnastu parafii archidiecezji gnieźnieńskiej rywalizowały na boisku, bieżni, basenie, ściance wspinaczkowej i hali sportowej. Najmłodsza zawodniczka miała 4 lata i wzięła udział w zawodach pływackich, podobnie zresztą jak najstarszy zawodnik, który przekroczył szóstą dekadę życia. Dryżyny i zawodnicy startowali w swoich kategoriach wiekowych. Rozegrano mecze tenisa stołowego, piłki nożnej, siatkowej, plażowej i streetballa. Odbyły się też zawody wspinaczkowe i biegi. Rozgrywkom sportowym towarzyszył konkurs plastyczny, którego temat był związany z przyszłorocznymi Światowymi Dniami Młodzieży. „W ubiegłym roku obchodziliśmy jubileusz, w tym roku spotkaliśmy się po raz jedenasty i muszę przyznać, że Parafiada ma już swój własny, dobrze znany drużynom rytm. Przy okazji chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom, księżom i opiekunom za udział, entuzjazm, uśmiech i grę fair play, a współorganizatorom za życzliwość i pomoc. To była kolejna bardzo udana impreza. Mogę tylko powiedzieć - do zobaczenia za rok” – mówi ks. Krzysztof Januchowski, diecezjalny duszpasterz sportu.


Parafiadę zorganizowano przy współpracy Urzędu Miasta Inowrocławia. W zawodach wzięły udział parafie z Inowrocławia, Gniezna, Chodzieży, Trzemeszna, Złotnik Kujawskich, Pobiedzisk, Mogilna, Markowic, Gniewkowa, Szadłowic i Kruszwicy.


I miejsce z imponującą liczbą 480 punktów zajęła drużyna z parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Inowrocławiu zdobywając przy okazji puchar i ornat ufundowany przez Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka.


II miejsce z 380 punktami zdobyła drużyna z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie, zyskując w nagrodę stułę i welon ufundowany przez bp. Krzysztofa Wętkowskiego.


III miejsce z liczbą 317 punktów zajęła drużyna z parafii pw. Świętego Ducha w Inowrocławiu, zyskując dla parafii nagrodę ufundowaną przez Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży, czyli stułę i kropidło.


KLASYFIKACJA GENERALNA PARAFII
KLASYFIKACJA W POSZCZEGÓLNYCH DYSCYPLINACH

Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!


BK
Fot. OSiR Inowrocław, ks. A. Kostencki 

Polecamy