czwartek, 9 lipca 2020 r.

Modlimy się za Polskę

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę wzywa rodaków do nowenny modlitwy różańcowej codzienną Tajemnicą Zesłania Ducha Świętego o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Przypominamy, druga tura wyborów 24 maja, w Zesłanie Ducha Świętego. 


Nowenna różańcowa ma się rozpocząć 16 maja, w dniu św. Andrzeja Boboli – jednego z patronów Polski, autora Ślubów Lwowskich. Zakończenie zaplanowano w niedzielę Zesłania Ducha Świętego, w dniu drugiej tury wyborów. Przez tych dziewięć dni wierni proszeni są o odmówienie indywidualne odmówienie modlitwy do Ducha Świętego i powierzenie losów naszej Ojczyzny Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu. Na zakończenie nowenny – choć można też codziennie – odmówić uroczysty Akt Ślubów Jasnogórskich, najlepiej wspólnie w rodzinach. Zachęcamy do włączenia się w inicjatywę. Modlitwy nigdy za mało, zwłaszcza w tak ważnej intencji.


Krucjata Różańcowa za Ojczyznę to codzienna modlitwa, co najmniej jedną dziesiątką różańca, z intencją: „Z Maryją, Królową Polski módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu”. Deklarację takiej modlitwy przysłało już 119 907 osób.


Tekst jasnogórskich ślubów Narody i wzór indywidualnej modlitwy TUTAJ

Polecamy