poniedziałek, 6 lipca 2020 r.

Zmarł ks. Stanisław Wenerski

W poniedziałek 11 maja zmarł ks. Stanisław Wenerski, kapłan archidiecezji wiedeńskiej, od 2011 roku mieszkający w Archidiecezjalnym Domu Księży Seniorów w Gnieźnie. Pogrzeb odbędzie się 15 maja w Bydgoszczy. Niech odpoczywa w pokoju.


Śp. ks. Stanisław Wenerski urodził się 6 października 1930 roku w Inowrocławiu. Święcenia kapłańskie przyjął 15 czerwca 1957 roku w Gnieźnie. W latach osiemdziesiątych wyjechał do Austrii, gdzie przez blisko 30 lat duszpasterzował w jednej z podwiedeńskich parafii. Z rodakami nie stracił kontaktu. Przez wiele lat zatrzymywały się u niego polskie pielgrzymki jadące do Rzymu. Wspierał też rodzinną archidiecezję finansowo i materialnie. W 2011 roku wrócił do Ojczyzny i zamieszkał w Archidiecezjalnym Domu Księży Seniorów.


Msza św. żałobna za śp. ks. Stanisława Wenerskiego odprawiona zostanie w Domu Księży Seniorów w czwartek 14 maja o godzinie 16.00.


Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 15 maja o godzinie 11.30 w kaplicy na cmentarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy. Mszy św. przewodniczyć będzie bp senior Bogdan Wojtuś, a homilię wygłosi ks. prał. Janusz Mnichowski. Zmarłego kapłana polecajmy w modlitwach Bożemu miłosierdziu.

Polecamy