czwartek, 4 czerwca 2020 r.

Dzień Papieski w Chodzieży

Tegoroczny Dzień Papieski w parafii pw. św. Floriana w Chodzieży przeżywany był w łączności z promocją Światowych Dni Młodzieży. W sobotę po wieczornej Mszy św. odbył się spektakl „Santo Subito”, a w niedzielę happening w sercu miasta.
 

Spektakl wystawili aktorzy Polskiego Teatru Historii z Mikołowa. „Santo Subito” to widowisko muzyczne, które za pomocą jedenastu utworów obrazuje drogę do świętości papieża Jana Pawła II. Największym atutem dzieła jest to, że posługując się językiem współczesnej muzyki, budzi wśród słuchających wielkie, niekłamane poruszenie. Epickie, wzruszające kompozycje, znakomite aranżacje i świetne wykonanie wokalne sprawiły, że spektakl przypadł do gusty zarówno młodszym, jak i starszym widzom.

W niedzielę 11 października homilie podczas Mszy św. głosił diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Wojciech Orzechowski. Po zakończeniu każdej Eucharystii wolontariusze ŚDM rozprowadzali deklaracje i zachęcali do przyjęcia pielgrzymów do swoich domów. W południe natomiast, na chodzieskim Rynku, odbył się happening przygotowany przez młodzież, poświęcony promocji ŚDM. Wspólny taniec obrazował historię wolontariusza Światowych Dni Młodzieży, który poprzez swój entuzjazm zapraszał do tańca kolejne osoby. Happening zakończył się wspólnym „belgijką” oraz modlitwą Anioł Pański w intencji Ojca Świętego Franciszka.

W parafii rozpoczęła się również „Sztafeta Floriana”. To akcja mająca na celu szerzenie bezinteresownego dobra. Może to być czas poświęcony drugiej osobie, odwzajemniony uśmiech, czy pogodzenie się z kimś. Karta, którą otrzymują uczestnicy ma być tylko pretekstem do ujawnienia dobra, które znajduje się w każdym z nas i przekazania otrzymanego dobra dalej. Karty można rejestrować na stronie www.sztafetafloriana.pl i śledzić los każdej karty, obserwując jak dobro potrafi się pomnażać. Akcja ta nawiązuje do nadania Chodzieży patronatu św. Floriana oraz uczy bezinteresowności i dzielenia się dobrem.

 

Polecamy