czwartek, 4 czerwca 2020 r.

Gniezno, Szamocin: jeszcze o Dniu Papieskim

Pierwsze spotkanie formacyjne gimnazjalistów i licealistów – stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia z archidiecezji gnieźnieńskiej odbyło się w dniach 10-11 października  w Gnieźnie. Na zakończenie do młodych ludzi dołączyli ich rodzice.


Sobotnie popołudnie wraz z noclegiem stypendyści spędzili w domu Sióstr Miłosierdzia. Wspólna modlitwa, pogadanki oraz przygotowania do XV Dnia Papieskiego to tylko niektóre elementy formacji. Była także Msza św. oraz nabożeństwo różańcowe w kościele pw. Świętej Trójcy w Gnieźnie. Niedziela miała inny charakter. Osiemnastu stypendystów w tym jeden kleryk gnieźnieńskiego seminarium duchownego gościli w gnieźnieńskich parafiach. Dziękowali za wsparcie, opowiadali o sobie i fundacji i zapraszali na koncert, który po południu odbył się w katedrze. Wystąpił Chór im. św. Ojca Pio z gnieźnieńskiej parafii farnej. Śpiew był przeplatany tekstami czytanymi przez stypendystów. W taki sposób stypendyści pragnęli podziękować Gnieźnianom za okazywane wsparcie. Po koncercie odbyło się rodzinne spotkanie stypendystów oraz ich najbliższych z bp. Krzysztofem Wętkowskim.


Muzycznie Dzień Papieski uczczono także w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Szamocinie. Wystąpiła Kapela „Góralska Hora”, której muzycy językiem św. Jana Pawła II i piękną muzyką przywołali ducha papieskich pielgrzymek do Ojczyzny. Proboszcz parafii ks. Krzysztof Madecki przekazał też parafianom radosną wiadomość o ustanowieniu św. Jana Pawła II patronem Szamocina. Uroczyste ogłoszenie tej decyzji odbędzie się w przyszłym roku. Wcześniej, po przygotowaniu miejsca, do kościoła parafialnego wprowadzone zostaną relikwie papieża Polaka i św. Faustyny Kowalskiej. 

Polecamy