piątek, 5 czerwca 2020 r.

Potrzebne tabernakulum

Trwają prace wykończeniowe w kaplicy w Somalomo w diecezji Doume Abong-Mbang w Kamerunie, gdzie proboszczem jest nasz misjonarz ks. Mariusz Misiorowski. Dzięki zbiórce darów misja zyskała wiele niezbędnych rzeczy. Teraz potrzebne jest tabernakulum. Może któryś z księży może ofiarować używane.


W Somalomo ciągle trwają prace remontowe. Tymczasowa drewniana plebania zyskała nowy dach, a do kaplicy została dobudowana zakrystia. Teraz – jak pisze ks. Mariusz Misiorowski – przyszedł czas na wnętrze skromnej świątyni. W planach jest wyburzenie ściany i dobudowanie prezbiterium, a w nim ustawienie ołtarza. Ten został już zamówiony, brakuje tylko tabernakulum. „Może któryś z księży ma zbędne, używane tabernakulum, które po odnowieniu będzie mogło służyć wiernym w Somalomo. Bardzo prosimy o pomoc” – pisze misjonarz.


Tabernakulum mogłoby zostać przetransportowane do Kamerunu razem z drugim kontenerem darów ofiarowanych podczas zbiórki przez mieszkańców archidiecezji gnieźnieńskiej. Wyruszy on w drogę na początku listopada. W sprawie tabernakulum można kontaktować się bezpośrednio z ks. Misiorowskim mailowo ksmisior@poczta.wiara.pl lub telefonicznie +237 655 165 186.


Zapraszamy na stronę parafii w Somalomo www.misjawsomalomo.besaba.com

 

BK
Fot. Nasi misjonarze w Kamerunie ks. Misiorowski i ks. Bednarek przy pracy nie tylko duszpasterskiej 

 

Polecamy