sobota, 6 czerwca 2020 r.

Prymas głosował, a Ty?

„Wybory to nie tylko nasz obowiązek i nasze prawo, to szansa dla każdego z nas, obywateli, do podjęcia konkretnej odpowiedzialności za Polskę” – powiedział Prymas Polski dziennikarzom po oddaniu głosu w odbywających się dziś wyborach parlamentarnych.


Abp Wojciech Polak głosował po 9.00 rano w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 8 w Gnieźnie. Pytany przez dziennikarzy o znaczenie i wagę wyborów do Parlamentu przyznał, że to wybory „naszej decyzji i naszej odpowiedzialności za Polskę”. „To nie tylko nasz obowiązek, ale i nasze prawo do tego, abyśmy w demokratycznym państwie nasz głos potrafili wyrazić. To szansa dla każdego z nas, obywateli, do podjęcia konkretnej odpowiedzialności za Polskę” – mówił, ubolewając, że z tego prawa i szansy korzysta zaledwie połowa Polaków.


Pytany czego spodziewa się po przyszłych parlamentarzystach stwierdził, że przede wszystkim pracy i miłości do Ojczyzny i do każdego człowieka w tej Ojczyźnie. „Spodziewam się pracy dla dobra wspólnego, bo po to są te wybory, abyśmy razem tworzyli dobro wspólne na różnych polach, które dziś są tak istotne i ważne, od służby zdrowia począwszy, przez edukacje, po nasze miejsce w Europie i świecie. Wszystko to będzie istotnym przedmiotem pracy nowego Parlamentu i nowego rządu, dlatego ta odpowiedzialność powinna być głęboka i szczera” – zaznaczył Prymas Polski.


BK KAI
Fot. B. Kruszyk  

Polecamy