poniedziałek, 25 maja 2020 r.

Uwaga kandydaci na ceremoniarzy

Rusza kolejna edycja Archidiecezjalnej Szkoły Ceremoniarza. W tym roku jej formuła została nieco zmieniona. Kandydatów prosimy o zapoznanie się ze szczegółami i zgłaszanie  się pod wskazanymi adresami.  


Od kandydatów na ceremoniarzy oczekuje się, że wezmą udział w trzech spotkaniach weekendowych organizowanych w klasztorze w Mogilnie. W tym roku przewidziano jeszcze czwarte spotkanie, tym razem jednodniowe, które odbędzie się w Gnieźnie i zostanie  połączone z egzaminem. Dodatkowo kandydaci na ceremoniarzy winni wziąć udział w jednym z dwóch Dni Skupienia dla młodzieży męskiej, organizowanych w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie (chętni mogą uczestniczyć w obu spotkaniach). Szkoła zakończy się tradycyjnie uroczystą promocją kandydatów w katedrze w maju przyszłego roku. Zatem tegoroczna Szkoła Ceremoniarza obejmuje 5 spotkań. Ze względów organizacyjnych zrezygnowano  z podwójnych terminów na jeden stopień. Przy zapisach obowiązuje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Najbliższe terminy:

I stopień - 16-18 października
II stopień - 27-29 listopada
Adwentowy Dzień skupienia - 5 grudnia

 

Pozostałe terminy

Luty 2016 - III stopień
Marzec 2016 - Wielkopostny Dzień Skupienia
Kwiecień - spotkanie podsumowujące z egzaminem
Maj 2016 - promocja ceremoniarska


Organizatorzy proszą, aby zgłaszali się kandydaci po promocji lektorskiej. Niewskazane jest także jednoczesne przystąpienie do promocji lektorskiej i ceremoniarskiej.  Przyjmowani są kandydaci od III klasy gimnazjum wzwyż. Osoby niepełnoletnie winny przywieźć z sobą pisemną zgodę rodziców na udział w zajęciach Szkoły Ceremoniarza.  Zgłoszenia na adres lso@archidiecezja.pl lub telefonicznie 781 373 738 (ks. Jakub Dębiec)

Polecamy