środa, 14 listopada 2018 r.

"Długodystansowcy" u św. Wojciecha

Pielgrzymi z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej tradycyjnie zatrzymali się 5 sierpnia w Gnieźnie, by pomodlić się u grobu i relikwii św. Wojciecha. Na dalszą drogę błogosławił im  bp Edward Dajczak, który odprawił dla nich Mszę św. w gnieźnieńskiej bazylice prymasowskiej. 


Pielgrzymka koszalińsko-kołobrzeska idzie do Matki Bożej już po raz trzynasty. Co roku 5 sierpnia, a więc w dniu, gdy nasi pielgrzymi wchodzą na Jasną Górę, zatrzymuje się w Gnieźnie, by u św. Wojciecha nieco wytchnąć i się pomodlić. W tym roku pielgrzymom towarzyszył ich biskup Edward Dajczak, który witał wchodzące kolejno grupy już przed katedrą, a później przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej przez księży przewodników.


Po Eucharystii pielgrzymi ruszyli do gnieźnieńskich parafii, gdzie odpoczęli i zjedli obiad. Na terenie archidiecezji gnieźnieńskiej będą się zatrzymywali jeszcze kilkakrotnie. Gościli już w Chodzieży, Budzyniu, Wągrowcu, Mieścisku i Kłecku. Dziś na noclegu zatrzymają się w Witkowie. Będą również w Mielżynie, Słupcy, Lądzie n. Wartą i Zagórowie. Pielgrzymka diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej wyruszyła 1 sierpnia ze Skrzatusza. Towarzyszy jej hasło „Błogosławieni czystego serca”, a więc takie samo, z jakim szli nasi pielgrzymi i z jakim wędruje większość tegorocznych pielgrzymek. Na Jasną Górę dotrze 13 sierpnia. Jest jedną z tych, które mają do pokonania najdłuższą drogę. Sanktuarium św. Wojciecha w Gnieźnie jest stałym punktem na pątniczej trasie pielgrzymów znad morza.


BK

Polecamy