niedziela, 7 czerwca 2020 r.

Damasławek i Murowana Goślina

To kolejne parafie, w których odbyły się Msze św. z udziałem małżonków obchodzących rocznice ślubu. Wspólnej modlitwie – podobnie jak w Wągrowcu – przewodniczył bp senior Bogdan Wojtuś. „Bądźcie misjonarzami życia i miłości” – prosił.


W wygłoszonych podczas Mszy św. homiliach biskup senior wiele miejsca poświęcił powołaniu małżonków do świętości. Jak przypomniał, powołanie to akcentował Sobór Watykański II, rozwinął zaś i w sposób szczególny podkreślał św. Jan Paweł II – papież rodzin. „Wzajemna miłość, jedność, a także przyjęcie i wychowanie potomstwa, którym Bóg małżonków obdarza to istota małżeństwa” – zaznaczył bp Wojtuś dodając, że dobrym przykładem realizacji małżeńskiego powołania są bł. Zelia i Ludwik Martin, których relikwie towarzyszą w tym roku modlącym się rodzinom. „Oni – mówił dalej bp Wojtuś – są dla was drodzy małżonkowie pięknym wzorem do naśladowania. Bądźcie jak oni misjonarzami życia i miłości” – prosił na koniec. Zachęcał również małżonków do angażowania się w apostolat świeckich, zwłaszcza w działalność ruchów prorodzinnych takich jak Domowy Kościół czy Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.


Modlitwy rodzin odbyły się już w kilku parafiach archidiecezji gnieźnieńskiej. Trwać będą do końca stycznia. Odbędą się jeszcze w Inowrocławiu i Gnieźnie.

 

Fot. arch. ks. F. Jabłoński

Polecamy