poniedziałek, 1 czerwca 2020 r.

Nekla: modlitwa małżeństw

Ponad sto par małżeńskich z parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Nekli odnowiło ślubne przyrzeczenia. Uroczystość zainaugurowała tegoroczny cykl spotkań organizowanych przez Duszpasterstwo  Rodzin. Podobne odbędą się także w Damasławku, Gnieźnie, Wągrowcu, Inowrocławiu i Murowanej Goślinie.


Do uczestnictwa we wspólnej modlitwie proboszcz parafii ks. Wojciech Schejn zaprosił małżonków z różnym stażem - tych dopiero co poślubionych i tych, którzy świętują w tym roku okrągłe rocznice ślubu. Na zaproszenie odpowiedziało ponad sto par małżeńskich. Podczas Mszy św. towarzyszyły im relikwie bł. małżonków Zelii i Ludwika Martin. Eucharystii przewodniczył ks. kan. Franciszek Jabłoński.


Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich odbyło się w Nekli po raz pierwszy. Podobne uroczystości odbędą się także w Damasławku, parafii pw. Matki Zbawiciela w Gnieźnie, w parafii pw. św. Wojciecha i farnej w Wągrowcu, w parafii pw. Imienia NMP w Inowrocławiu oraz w Murowanej Goślinie. Spotkaniom jak co roku towarzyszyć będą spotkania opłatkowe doradców życia rodzinnego.


BK
Fot. Arch. F. Jabłoński

Polecamy