niedziela, 7 czerwca 2020 r.

Słupca: XV Przegląd Kolęd i Pastorałek

W kościele pw. bł. Michała Kozala BM w Słupcy odbył się 18 stycznia XV Przegląd Kolęd i Pastorałek. W jubileuszowym koncertowaniu wzięło udział sześć chórów z Koła, Wrześni, Zagórowa, Powidza i Słupcy.


„To może dopiero, a może już piętnaście lat wspólnego kolędowania – mówiła prowadząca koncert Katarzyna Rybicka. – Śpiewaliśmy w słupeckiej farze, pamiętamy mroźne koncerty. Jeden z przeglądów odbył się także na scenie Miejskiego Domu Kultury w Słupcy. Było ciepło, ale wszyscy zgodnie stwierdzili, że kolędy należy śpiewać w kościele. Cieszymy się więc, że przygarnął nas Biskup Kozal, najmłodsza słupecka parafia” – dodała.


Podczas przeglądu kolędy i pastorałki śpiewali: Żeński Chór Sonata z Powidza, z Zagórowa dwa zespoły – Chór Cantabile i Męski Chór Quarta, Chór Lutnia z Wrześni, Chór Farny Lutnia im. Stanisława Moniuszki z Koła oraz gospodarze Miejski Chór Kanon, który w tym roku obchodzić będzie 18. rocznicę powstania. Kolędowe prezentacje oklaskiwała licznie zebrani słupczanie z proboszczem parafii ks. kan. Hieronimem Szczepaniakiem oraz przedstawicielami lokalnych władz.

 

W niedzielę 25 stycznia w kościele pw. bł. Michała Kozala BM w Słupcy abp Wojciech Polak odprawi Mszę św. z okazji rocznicy śmierci patrona parafii. Początek Eucharystii o godzinie 12.00. Bł. Michał Kozal zginął 26 stycznia 1943 roku w obozie w Dachau.

 

 

Polecamy