czwartek, 4 czerwca 2020 r.

Wągrowiec: modlitwa rodzin

Wspólnota parafialna pw. św. Wojciecha w Wągrowcu modliła się 18 stycznia pod przewodnictwem bp. seniora Bogdana Wojtusia w intencji małżeństw i rodzin. Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich odbyła się tego dnia także w wągrowieckiej farze.  


Do uczestnictwa w Mszy św. u  św. Wojciecha proboszcz parafii ks. prałat Andrzej Rygielski zaprosił rodziny z dziećmi i małżonków, także tych, których drogi się rozeszły. Uczestnikom liturgii towarzyszyły relikwie błogosławionych Zelii i Ludwika Martin, za wstawiennictwem których proszono Boga o pomoc i potrzebne łaski dla całej wspólnoty i wszystkich rodzin. Modlono się także o połączenie sakramentem małżeństwa tych młodych ludzi, którzy żyją poza nim. Msza św. w intencji małżonków sprawowana była w wągrowieckim kościele pw. św. Wojciecha po raz siedemnasty. Tradycyjnie podczas Eucharystii małżonkowie odnowili ślubne przyrzeczenia. Biskup senior udzielił także specjalnego błogosławieństwa rodzicom i ich pociechom.

Podobnie uroczystość przebiegała w wągrowieckiej farze, gdzie Msza św. pod przewodnictwem bp. Bogdana Wojtusia sprawowana była po południu. I tutaj modlitewne spotkania z udziałem rodzin są kilkuletnią tradycją. Małżonkowie odnowili ślubne przyrzeczenia i otrzymali specjalne błogosławieństwo z życzeniami kolejnych lat wspólnego, pełnego miłości i szacunku, życia. Uroczystościom w Wągrowcu towarzyszyło spotkanie opłatkowe doradców życia rodzinnego.


Fot. S. Owsianny, ks. Sz. Pawłowski, ks. F. Jabłoński

Polecamy