piątek, 27 listopada 2020 r.

Wigilia dla osób bezdomnych

Jak co roku Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej wspólnie z siostrami szarytkami i Stowarzyszeniem Miłosierdzia św. Wincentego á Paulo przygotuje wigilijny posiłek dla osób bezdomnych. Do wspólnego stołu z wszystkimi zasiądzie także Prymas Polski abp Wojciech Polak.


Spotkanie odbędzie się w wigilijne popołudnie w jadłodajni sióstr szarytek, gdzie ciepły posiłek otrzymuje każdego dnia kilkadziesiąt osób potrzebujących. Wydawanie obiadów zapoczątkowała śp. siostra Felicja Sieracka, która przez wiele lat pukała do drzwi wielu firm i zbierała ofiary na swoich podopiecznych pod gnieźnieńskimi kościołami. Dziś prowadzenie jadłodajni wspiera systemowo Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, która włącza się także w przygotowanie corocznej wigilii. „Drzwi będą otwarte dla wszystkich. Zapraszamy każdego, także osoby, które czują się samotne i opuszczone. Jak zawsze wysłuchamy Ewangelii o narodzeniu Jezusa, przełamiemy się opłatkiem, złożymy sobie życzenia i zaśpiewamy kolędę” – zapowiada dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej ks. prał. Krzysztof Stawski.  


Obecność na wigilii potwierdził już Prymas Polski abp Wojciech Polak. Na stole jak zawsze nie zabraknie tradycyjnych potraw – barszczu z uszkami, kapusty z grzybami i klusek z makiem. Wigilijny posiłek przygotują siostry szarytki, a w ugoszczeniu wszystkich pomogą wolontariusze gnieźnieńskiej Caritas.

 

B. Kruszyk KAI 

Polecamy