niedziela, 20 września 2020 r.

Forum ewangelizacyjne

Przypominamy o ewangelizacyjnych rekolekcjach z okazji Roku Miłosierdzia i 1050. rocznicy Chrztu Polski. Zapisy dla całej Polski zostały otwarte, więc prosimy nie zwlekać ze zgłoszeniem, jak również można zaprosić kapłanów z innych diecezji. Zapisy na rekolekcje będą trwać do 5 maja.


Ważna informacja: uległ zmianie termin rekolekcji dla Księży Proboszczów i innych kapłanów. Pierwotnie miało być 9-10 maja, jednak ze względu na późniejszy przyjazd ojców odbędą się 10-11 maja. Przepraszamy za zmianę, która jest niezależna od nas.


Rekolekcje dla kapłanów zostały zaplanowane w dwóch terminach:
- dla Księży Proboszczów i innych kapłanów w dniach 10-11 maja 2016 r. (pn/wt)
- dla innych Kapłanów w dniach 12-13 maja 2016 r. (cz/pt).


Obie tury rekolekcji odbędą się w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym i w Katedrze Gnieźnieńskiej. Rozpoczęcie o godz. 10:00, a zakończenie ok. 21. W planie rekolekcji są dwie konferencje pierwszego dnia i trzy konferencje drugiego dnia, w przerwie kawa z ciastem, obiad, ciepła kolacja oraz Msza Święta z adoracją Najświętszego Sakramentu. Nie planujemy noclegów, jednakże w razie potrzeby można skontaktować się z siostrami pallotynkami (614264648). Rekolekcje zaliczone będą jako rekolekcje kapłańskie. Na cenę organizacji rekolekcji składa się pokrycie kosztów posiłków (70 zł płatne przy wejściu) oraz ofiara dla ojców według hojności serca


Prowadzącymi rekolekcje będą ojcowie Enrique Porcu i Antonello Cadeddu - założyciele wspólnoty Przymierze Miłosierdzia. Prowadzili oni już wiele takich rekolekcji dwudniowych w trakcie roku, z bardzo dobrym odzewem wśród kapłanów. Ojcowie  pochodzą z Sardynii, mają 30 lat kapłaństwa, żyją z ubogimi w slumsach São Paolo w Brazylii. W roku 2000 założyli stowarzyszenie „Przymierze Miłosierdzia”, które obecnie istnieje w 36 miastach Brazylii, a także w Portugalii, we Włoszech, Francji, Belgii i w Polsce. Charyzmatem wspólnoty jest praca z ubogimi oraz ewangelizacja.


"Polska ma bardzo ważne zadanie do spełnienia, zazdroszczę wam! Wy Polacy macie wielką odpowiedzialność wobec Europy i świata. Ta odpowiedzialność to głoszenie orędzia o Bożym Miłosierdziu. Nie bez przyczyny to właśnie z Polski wywodzą się św. s. Faustyna i św. Jan Paweł II - główni propagatorzy kultu Bożego Miłosierdzia. Gdy byłem w Polsce po raz pierwszy, zobaczyłem w wizji Jezusa Miłosiernego, który stąd, z Polski wylewał ze swego serca promienie miłosierdzia na całą Europę - mówił misjonarz. - Widziałem także stygmaty św. o. Pio, z których wypływała krew - ciągnął dalej. - Bóg chce wylewać swoje miłosierdzie na Europę" o. Antonello Cadeddu

 

ks. Marcin Modrzyński
zapisy na www.forumewangelizacyjne.pl

Polecamy