niedziela, 20 września 2020 r.

Niedziela Miłosierdzia

Modlitewne czuwanie w kościele pw. bł. Michała Kozala w Wągrowcu i koncert ewangelizacyjny u św. Wawrzyńca w Gnieźnie. Tak rozpoczęła się i zakończyła miniona Niedziela Miłosierdzia w tych dwóch parafiach.


Noc Miłosierdzia w Wągrowcu rozpoczęła się 2 kwietnia wieczorem. Organizatorzy chcieli w ten sposób jeszcze raz położyć akcent na Boże Miłosierdzie w dedykowanym mu roku. W przygotowanie i przebieg wydarzenia zaangażowali się członkowie wszystkich działających w parafii grup: Matki Żywego Różańca, Odnowa w Duchu Świętym, Towarzystwo Świętego Wojciecha oraz młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Czuwanie było sposobnością, by poznać nauczanie papieży o Bożym Miłosierdziu i wspólnie się modlić oraz wielbić Jezusa w Najświętszym Sakramencie.


W gnieźnieńskiej parafii pw. św. Wawrzyńca Niedziela Miłosierdzia zakończyła się z kolei koncertem ewangelizacyjnym zespołu „Metanoia”. Spotkanie rozpoczęło się nabożeństwem, po którym nastąpiło odśpiewanie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Drugą część stanowiło uwielbienie Pana Jezusa poprzez śpiew. Koncert zorganizowano w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży i zbliżającej się peregrynacji znaków ŚDM po naszej archidiecezji. Krzyż Młodych o Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani przybędą do nas 17 kwietnia i będą peregrynować po parafiach archidiecezji gnieźnieńskiej do 30 kwietnia. W dniach 23 i 24 kwietnia będą towarzyszyć młodym i pielgrzymom podczas dorocznych uroczystości świętowojciechowych. 


W Niedzielę Miłosierdzia odpust parafialny przeżywała wspólnota pw. Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu. Homilie podczas wszystkich Mszy św. głosił ks. dr Michał Damazyn, duszpasterz akademicki, wykładowca na UAM w Poznaniu. Centralnym punktem uroczystości odpustowych była suma z procesją eucharystyczną. 

Polecamy