niedziela, 20 września 2020 r.

Zmarł ks. kan. Bronisław Wiśniewski

W czwartek 7 kwietnia, w późnych godzinach wieczornych, zmarł ks. kan. Bronisław Wiśniewski, długoletni proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Barcinie i dziekan dekanatu barcińskiego. Zmarłego kapłana powierzajmy w modlitwach Bożemu miłosierdziu. 


Śp. ks. kan. Bronisław Wiśniewski urodził się 29 kwietnia 1959 roku we Włodzimierzewie. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Kcyni, wstąpił w 1979 roku do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia kapłańskie przyjął 1 czerwca 1985 roku z rąk Prymasa Polski kard. Józefa Glempa. Po święceniach został posłany jako wikariusz do parafii w Łabiszynie, gdzie posługiwał do 1988 roku. Był również wikariuszem w Pobiedziskach (1988), w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy (1988-1994) oraz w bydgoskiej parafii farnej (1994-1996). W 1996 roku został mianowany proboszczem parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Barcinie. W tym samym roku objął również funkcję dziekana dekanatu barcińskiego.


Msza św. z wprowadzeniem ciała zmarłego Kapłana do kościoła parafialnego pw. św. Maksymiliana Kolbego w Barcinie będzie sprawowana w niedzielę, 10 kwietnia, o godz. 15.30 pod przewodnictwem ks. bp. Bogdana Wojtusia. Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem ks. abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski, będzie sprawowana w poniedziałek, 11 kwietnia, w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego w Barcinie o godz. 11.00. Po zakończonej Eucharystii ciało śp. ks. kan. Bronisława Wiśniewskiego zostanie złożone do grobu na cmentarzu parafialnym w Barcinie.

 

 

Polecamy