piątek, 28 lutego 2020 r.

Za powołanych i powołania

W sobotę 14 maja na Jasną Górę pielgrzymowały rodziny osób powołanych i wspierających powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Wśród tysiąca pątników z całej Polski byli także wierni i duchowni z archidiecezji gnieźnieńskiej.


Pielgrzymka odbyła się pięćdziesiąty trzeci raz. Organizatorem modlitewnego spotkania jest każdorazowo Krajowa Rada Duszpasterstwa Powołań. „Przede wszystkim chodzi o to, aby podziękować rodzinom, które nieustannie w różnych wspólnotach i stowarzyszeniach modlą się o powołania, oraz rodzinom, których dzieci żyją w różnych formach życia konsekrowanego – są kapłanami, siostrami zakonnymi czy w indywidualny sposób przeżywają swoją drogę konsekracji, a także podziękować tym, którzy towarzyszą powołanym poprzez codzienną modlitwę, także często poprzez wsparcie finansowe" – tłumaczy ks. Emil Parafiniuk, sekretarz Krajowej Rady Duszpasterstwa Powołań oraz koordynator Europejskiej Służby Powołań.


Pielgrzymi uczestniczyli w Mszy św. w intencji rodzin i powołań pod przewodnictwem bp. Marka Solarczyka, delegata KEP ds. powołań. Wysłuchali również konferencji ks. Adama Stankiewicza, marianina, który przybliżył postać bł. Stanisława Papczyńskiego. Na zakończenie spotkania wzięli udział w nabożeństwie majowym oraz Koronce do Miłosierdzia Bożego.  Mszę św. celebrowało 13 kapłanów, w tym 8 z archidiecezji gnieźnieńskiej. 

 

Fot. Arch. ks. P. Kowalski 

Polecamy