czwartek, 2 lipca 2020 r.

Golina: w intencji małżeństw

Ponad sto rodzin przyjęło w swoich domach relikwie św. małżonków Zelii i Ludwika Martin, rodziców św. Teresy z Liseux, modląc się w ich obecności o trwałość sakramentalnych małżeństw i pielęgnowanie tradycji katolickich w rodzinach.


W intencji małżeństw i rodzin modlono się także podczas Drogi Krzyżowej, która przeszła 18 marca ulicami Goliny. Rozważania dotyczyły różnych aspektów świętości życia małżeńskiego na  przykładzie trzynastu małżeństw. W nabożeństwie wzięło udział ponad siedemset osób. Krzyż do kolejnych stacji nieśli m.in. młodzi ludzie przygotowujący się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz członkowie Żywego Różańca.


W Wielką Środę Droga Krzyżowa przejdzie także ulicami Inowrocławia i Gniezna. W Inowrocławiu rozpocznie się o godzinie 20.00 w kościele pw. św. Jadwigi Królowej, zakończy zaś u Chrystusa Miłosiernego. W Gnieźnie, podobnie jak w latach ubiegłych, duchowni i świeccy spotkają się o godzinie 19.00 przy kościele garnizonowym i podążając do kolejnych stacji zmierzać będą w kierunku katedry, gdzie wszystkim obecnym błogosławieństwa udzieli Prymas Polski. 


BK

Polecamy