środa, 8 lipca 2020 r.

Misteria Męki Pańskiej

Zapraszamy do udziału w Misteriach Męki Pańskiej organizowanych w naszej archidiecezji. Pasyjne przedstawienia połączone z modlitwą odbędą się 18 i 20 marca m.in.: u gnieźnieńskich franciszkanów, w Trzemesznie, Kruszwicy, Strzelnie, Chodzieży i Szamocinie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gniezno
W kościele franciszkanów w Gnieźnie Misterium Męki Pańskiej odbędzie się w piątek o godzinie 18.30. Po jego zakończeniu wyruszy nieco krótsza niż te oficjalne, Ekstremalna Droga Krzyżowa przeznaczona dla wszystkich. Osoby, które się na to zdecydują, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie udziału poprzez formularz zamieszczony na stronie www.franciszkanie.gniezno.pl lub u w klasztorze u o. Piotra Kurka i o. Kamila Szczupaczyńskiego.

 

Trzemeszno
W piątek, 18 marca, zapraszamy również do Trzemeszna, gdzie Misterium Męki Pańskiej odbędzie się po raz trzeci. W organizację pasyjnego widowiska zaangażowanych jest ponad 60 osób, głównie ludzi młodych ze wspólnoty EXODUS. W Roku Miłosierdzia, narratorem ostatnich dni ziemskiego życia Jezusa będzie św. s. Faustyna Kowalska. 

 

Strzelno
Również w piątek pasyjne przedstawienie wystawione zostanie parafii pw. Świętej Trójcy w Strzelnie. Początek o godzinie 19.00.

 

Chodzież
"Jaka jest Twoja droga krzyżowa?” - takie hasło będzie towarzyszyć Misterium Męki Pańskiej w Chodzieży, które odbędzie się w piątek 18 marca o godz. 19.00 na miejskim Rynku. Będzie to okazja do refleksji nad współczesnymi problemami ludzi w obliczu Drogi Krzyżowej Chrystusa.


Kruszwica
Zapraszamy również do Kruszwicy, gdzie Misterium Męki Pańskiej odbędzie się w Niedzielę Palmową 20 marca. Początek o godzinie 18.30 na Wzgórzu Zamkowym (osiedle Zagople).


Szamocin 
Misterium Męki Pańskiej odbędzie się również w Szamocinie, tradycyjnie w Niedzielę Palmową. Początek o godzinie 19.00 na Rynku. Pasyjne przedstawienie zostanie w tym roku wzbogacone o sceny wskrzeszenia Łazarza, próby ukamienowania jawnogrzesznicy i wypędzenie handlarzy ze świątyni. Zachęcamy do uczestnictwa. 

 

Informacje przesyłać można na kruszyk@swietywojciech.pl

 

Zachęcamy również do udziału w Drodze Krzyżowej, która jak co roku odbędzie się w Wielką Środę na ulicach Gniezna. Pokutne nabożeństwo rozpocznie się o godzinie 19.00 przy kościele garnizonowym, a zakończy przy katedrze gnieźnieńskiej błogosławieństwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka. 

Polecamy