sobota, 11 lipca 2020 r.

Życzenia Prymasa Polski

Podobnie jak w roku ubiegłym abp Wojciech Polak składa świąteczne życzenia za pośrednictwem swojej strony internetowej www.prymaspolski.pl oraz kanału na YouTube. „Życzę, aby ten czas radości Wielkiej Nocy odnowił w nas nadzieję i zapalił w naszych sercach miłość” – mówi.


„Chrystus prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja! Wielkanoc to czas zwycięstwa Jezusa nad grzechem i śmiercią. Czas, w którym Jezus obdarowuje nas nowością życia. Czas, w którym wkraczamy w nowe życie, jak Chrystus powstał z martwych dzięki chwale Ojca” – przypomina abp Polak dodając, że nie zatrzymujemy się jednak wyłącznie nad wspominaniem i rozważaniem męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa.


„Chcemy wkraczać w nowe życie jak On powstał z martwych” – podkreśla abp Wojciech Polak. – Korzystamy z owoców męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa i wszyscy wezwani jesteśmy, byśmy żyli nowością tego życia, które od Boga otrzymaliśmy. Byśmy dzielili się z innymi nadzieją, pokojem, miłością i radością. Abyśmy poprzez uczynki miłosierdzia otwierali nasze dłonie i serca dla ludzi będących w potrzebie”.


„Wszystkim życzę, aby ten czas radości Wielkiej Nocy odnowił w nas ducha, odnowił w nas nadzieję i zapalił w naszych sercach miłość, abyśmy byli zdolni do dzielenia się tą miłością z naszymi braćmi i siostrami. Radosnych, pełnych Bożego pokoju i błogosławieństwa Świąt Zmartwychwstania Pańskiego” – życzy Prymas Polski.


BK KAI

 

          

Polecamy