niedziela, 23 lutego 2020 r.

Szkolna gala papieska

„Kochajmy wszystkich bez wyjątku, nie pod koniec życia, ale od początku” – przypomnieli uczniowie gnieźnieńskiej SP nr 6 podczas Gali Papieskiej zorganizowanej tradycyjnie przed rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.


Gala odbyła się 12 października z udziałem uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jak co roku zorganizowano ją w gościnnym I Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie, w auli im. Jana Pawła II, dla upamiętnienia jego życia i pontyfikatu, a także podsumowania konkursów, które z okazji Dnia Papieskiego odbyły się w szkołach Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego. Jak co roku wzięli w nich udział uczniowie wszystkich typów szkół. Najmłodsi z klas 1-3 rysowali znaczek pocztowy z uczynkami miłosierdzia, ich starsi koledzy z klas 4-6 przygotowywali medalion. Gimnazjaliści mieli nieco trudniejsze zadanie, musieli bowiem ułożyć krzyżówkę z hasłem, albo przygotować ilustrowany katalog z uczynkami miłosierdzia. Najstarsi zaś ze szkół ponadgimnazjalnych poznawali nauczanie św. Jana Pawła II o Bożym miłosierdziu. Na scenie zaprezentowali się także laureaci Konkursu Piosenki Chrześcijańskiej, który odbył się w gnieźnieńskim „Pomniku” dzień wcześniej.


Przed wręczeniem nagród uczniowie gnieźnieńskiej SP nr 6 wystawili spektakl nawiązujący do hasła tegorocznego Dnia Papieskiego i trwającego Roku Miłosierdzia. Przypominając sylwetki i słowa wielkich apostołów, świadków i nauczycieli miłosierdzia – św. Faustyny Kowalskiej, św. Jana Pawła II, św. Maksymiliana Kolbe, św. Matki Teresy z Kalkuty i św. brata Alberta Chmielowskiego przekonywali, że miłosierdzie to nie litość, ale wyjście z sercem ku drugiemu.


W uroczystości, obok dzieci i młodzieży, wzięli udział katecheci, nauczyciele i dyrektorzy szkół uczestniczących w konkursach, przedstawiciele władz miejskich i powiatowych oraz księża prefekci. Za współpracę oraz zaangażowanie zarówno uczniom, jak i nauczycielom, dziękowała Teresa Kowalczyk, szefowa Wydziału Katechetycznego, który współorganizował Galę.


BK
Fot. B. Kruszyk 

Polecamy