sobota, 22 lutego 2020 r.

Duszpasterze akademiccy w Gnieźnie

W Gnieźnie trwa robocze spotkanie duszpasterzy akademickich zaangażowanych w KEDA (Komisji Episkopatu ds. Duszpasterstwa Akademickiego). Główne tematy to 1050. Rocznica Chrztu Polski i Światowe Dni Młodzieży.


Duszpasterze akademiccy spotykają się kilka razy w roku, by – jak poinformował ks. Sergiusz Dębecki z Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny w Warszawie – omówić bieżące zadania i dzielić się doświadczeniami. Spotkania to także czas formacji i modlitwy. „Najpierw trzeba samemu się formować, przygotować, by później mieć się czym dzielić ze studentami” – podkreślił kapłan. Przyznał również, że w Gnieźnie duszpasterze akademiccy spotykają się po raz pierwszy. „Okazją jest oczywiście 1050. rocznica Chrztu Polski. To ważne wydarzenie, a dla nas spotkanie z historią u źródeł chrzcielnych Polski” – mówił ks. Dębecki.


Duszpasterze akademiccy goszczą w Gnieźnie od wczoraj. Dziś spotkali się z bp. Krzysztofem Wętkowskim, który przybliżył im m.in. program jubileuszowych obchodów, które rozpoczną się w Gnieźnie 14 kwietnia. Zwiedzili także katedrę gnieźnieńską i Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W programie jest również Eucharystia, a po południu wyjazd na Lednicę, gdzie kapłani będą się modlić przy grobie śp. o. Jana Góry. Wieczorem natomiast spotkają się z ks. Grzegorzem Suchodolskim, dyrektorem Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. 


Spotkanie zakończy się 27 stycznia. Rano duszpasterze akademiccy będą się modlić wspólnie z gnieźnieńskimi siostrami karmelitankami, a później omówią bieżące zadania i sprawy duszpasterskie. 


BK KAI
Fot. B. Kruszyk  


Polecamy