sobota, 22 lutego 2020 r.

"Maksio" na stoku narciarskim

Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego w Gnieźnie po raz kolejny zorganizowała w ferie zimowe pod nazwą: „MAKSIO na stoku narciarskim – profilaktyczny obóz zimowy”. W Dusznikach Zdroju odpoczywało 44 dzieci i młodzieży z Gniezna i Dobrosołowa.


Celem zimowego wypoczynku, który zorganizowano w dniach 18-23 stycznia, było wspomaganie rozwoju dziecka i młodego człowieka z rodzin z problemem uzależnień (alkoholowych i/lub narkotykowych) i patologii społecznych wraz z oddziaływaniami socjoterapeutycznymi (między innymi z elementami treningu asertywności, nabywaniem umiejętności rozwiązywania konfliktów i radzenia sobie w trudnych sytuacjach), a także z różnego rodzaju konkursami, zabawami z prezentacją twórczości uczestników, imprezami sportowymi oraz stworzeniem możliwości aktywnego spędzenia czasu wolnego, poznaniem walorów środowiska, a także rozwinięciem swoich zainteresowań, umiejętności i uzdolnień. A jak było na zimowisku? Bardzo dużo czasu spędzaliśmy na nartach. Mieliśmy też bardzo przydatne zajęcia i mogliśmy poznać nowych przyjaciół – mówi Alicja Pawlaczyk, a Jakub Zaremba dodaje: „Można było odkryć swój talent plastyczny, odbywały się też bardzo ciekawe zajęcia z panią socjoterapeutką”.


Wyjazd odbył się przede wszystkim dzięki wsparciu finansowemu ze środków otrzymanych od Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu w ramach Konkursu: „Organizacja wypoczynku wakacyjnego (w okresie wakacji letnich), połączonego z oddziaływaniem socjoterapeutycznym dla dzieci i młodzieży z rodzin z problemem uzależnień”.

 

Polecamy