czwartek, 4 czerwca 2020 r.

Seniorzy na Lednicy

Jak co roku w pierwszą sobotę września odbyła się kolejna Lednica Seniora – pierwsza bez udziału śp. o. Jana Góry OP. Podobnie jak czerwcowemu spotkaniu młodych czuwaniu przyświecało hasło „Amen”.


Pod Bramę Rybę przyjechali seniorzy z bliska i z daleka – grupami parafialnymi, indywidualnie, z wnukami i znajomymi, także z naszej archidiecezji. Ponieważ frekwencja nie jest tak duża, jak podczas spotkania młodych, organizatorzy nie wytyczają sektorów i nie grodzą pola barierkami. Każdy wybiera miejsce, jakie mu się podoba, czyli z reguły maksymalnie blisko ołtarza.


Spotkanie rozpoczęło się kwadrans przed południem gimnastyką. W południe uczestnicy odmówili Anioł Pański, a później uczestniczyli w Mszy św. pod przewodnictwem abp. seniora Józefa Kowalczyka. Homilię wygłosił brat Kordian Szwarc OFM, który po czerwcowym spotkaniu młodych udał się w pielgrzymkę z repliką Bramy Ryby do Krakowa. Seniorzy wysłuchali także konferencji o. Tomasza Alexiewicza OP pod zachęcającym tytułem „Wstawajcie z kanapy!”

 

BK
Fot. R. Woźniak/Przewodnik Katolicki  

Polecamy