wtorek, 23 lipca 2019 r.

Dekrety - wikariusze i rezydenci

Publikujemy listę zmian personalnych dokonanych przez abp. Wojciecha Polaka prymasa Polski wśród duchowieństwa archidiecezji gnieźnieńskiej. Dekrety wejdą w życie z dniem 1 lipca i 1 sierpnia br.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIKARIUSZE

  • Ks. Marcin Holak przeniesiony z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Barcinie do parafii pw. św. Jakuba Apostoła we Wągrowcu;
  • Ks. Rafał Pęchorzewski przeniesiony z parafii pw. bł. Bogumiła w Gnieźnie do parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Czerniejewie;
  • Ks. Michał Szalaty przeniesiony z parafii pw. św. Floriana w Chodzieży do parafii pw. bł. Bogumiła w Gnieźnie 
  • Ks. Jarosław Wesołowski przeniesiony z parafii pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu do parafii pw. św. Floriana w Chodzieży;
  • Ks. Krzysztof Kubaszewski przeniesiony z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie do parafii pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu;
  • Ks. Przemysław Grzybowski po powrocie ze studiów skierowany do parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie oraz parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Trzemżalu (z dniem 1 sierpnia br.);
  • Ks. Radosław Tuszyński przeniesiony z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie do parafii pw. św. Jakuba Apostoła Większego w Miłosławiu;
  • Ks. Łukasz Staniszewski przeniesiony z parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Kruszwicy do parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie oraz parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Trzemżalu;
  • Ks. Marek Salwa przeniesiony z parafii pw. bł. Michała Kozala w Janikowie do parafii pw. Nawiedzenia NMP w Chodzieży;
  • Ks. Sławomir Dziankowski przeniesiony z parafii pw. św. Barbary w Budzyniu do parafii pw. bł. Michała Kozala w Janikowie;
  • Ks. Tomasz Radziński przeniesiony z parafii pw. św. Mikołaja i św. Konstancji w Gniewkowie do parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Kiszkowie;
  • Ks. Maciej Sławinowski przeniesiony z parafii pw. Nawiedzenia NMP w Chodzieży do parafii pw. św. Mikołaja i św. Konstancji w Gniewkowie;
  • Ks. Tomasz Niedbalski przeniesiony z parafii pw. św. Jadwigi Królowej we Wrześni do parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Mogilnie oraz parafii pw. św. Andrzeja Boboli we Wszedniu;
  • Ks. Leszek Zych przeniesiony z parafii pw. św. Mikołaja w Ujściu do parafii pw. św. Jadwigi Królowej we Wrześni; 
  • Ks. Daniel Zientara przeniesiony z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Kiszkowie do parafii pw. bł. bp. Michała Kozala w Słupcy; 
  • Ks. Karol Łybek przeniesiony z parafii pw. św. Kazimierza Królewicza we Wrześni do parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Murowanej Goślinie; 
  • Ks. Krzysztof Kępiński przeniesiony z parafii pw. Chrystusa Wieczystego Kapłana w Gnieźnie do parafii pw. św. Kazimierza Królewicza we Wrześni; 
  • Ks. Rafał Hordik przeniesiony z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Czerniejewie do parafii pw. Chrystusa Wieczystego Kapłana w Gnieźnie; 
  • Ks. Michał Bubacz przeniesiony z parafii pw. Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława BM we Wrześni do parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Kruszwicy; 
  • Ks. Jakub Janiak przeniesiony z parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie do parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Barcinie; 
  • Ks. Marcin Kwiatkowski przeniesiony z parafii pw. Nawiedzenia NMP w Markowicach do parafii pw. św. Mikołaja w Janowcu Wlkp.; 
  • Ks. Marcin Modrzyński przeniesiony z parafii pw. św. Mikołaja w Janowcu Wlkp. do parafii pw. Nawiedzenia NMP w Markowicach; 
  • Ks. Krzysztof Brzykcy przeniesiony z parafii pw. Świętego Ducha w Pobiedziskach do parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie; 
  • Ks. Arkadiusz Ksycki przeniesiony z parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie do parafii pw. św. Jadwigi Królowej we Wrześni; 
  • Ks. Adam Sarbinowski przeniesiony z parafii pw. św. Jakuba Apostoła Większego w Miłosławiu do parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie; 
  • Ks. Damian Woźniak przeniesiony z parafii pw. św. Jerzego i św. Jadwigi w Kłecku do parafii pw. św. Wojciecha w Wągrowcu; 
  • Ks. Bartosz Gallas przeniesiony z parafii pw. św. Mikołaja w Skokach do parafii pw. pw. św. Jerzego i św. Jadwigi w Kłecku; 
  • Ks. Przemysław Malawy przeniesiony z parafii pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa w Murowanej Goślinie do parafii pw. Chrystusa Wieczystego Kapłana w Gnieźnie; 
  • Ks. Michał Grupa, dotychczas wikariusz w parafii pw. św. Doroty w Strzałkowie, skierowany na studia (psychologia) na KUL; 
  • Ks. Hubert Wiśniewski, po powrocie ze studiów skierowany do parafii katedralnej w Gnieźnie (od 1 sierpnia br.); 
  • Ks. Wojciech Kowalski przeniesiony z parafii pw. bł. bp. Michała Kozala w Słupcy do parafii pw. św. Faustyny w Mogilnie; 
  • Ks. Jacek Wachowski przeniesiony z parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Mogilnie do parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu; 
  • Ks. Mateusz Stróżewski przeniesiony z parafii pw. bł. Michała Kozala w Wągrowcu do parafii pw. św. Mikołaja w Skokach; 
  • Ks. Mikołaj Skotarczak przeniesiony z parafii pw. św. Wojciecha w Wągrowcu do parafii pw. św. Doroty w Strzałkowie; 
  • Ks. Artur Bartkowiak przeniesiony z parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu do parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie oraz parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Trzemżalu; 
  • Ks. Szymon Ciesielski przeniesiony z parafii pw. św. Jadwigi Królowej we Wrześni do parafii pw. św. Mikołaja w Ujściu;

 

REZYDENCI

  • Ks. Grzegorz Woliński, dotychczas wikariusz w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie, będzie posługiwał jako rezydent w parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie; 
  • Ks. Łukasz Krucki, dotychczas wikariusz w parafii pw. Chrystusa Wieczystego Kapłana w Gnieźnie, będzie posługiwał jako rezydent w parafii pw. św. Wawrzyńca w Gnieźnie;
  • Ks. Mariusz Misiorowski, dotychczas rezydent w parafii pw. bł. bp. Michała Kozala w Słupcy, będzie posługiwał w parafii pw. Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława BM we Wrześni. 

Polecamy