środa, 12 sierpnia 2020 r.

Solannowe Uwielbienie

Po sukcesie pierwszej edycji, która nieśmiało zapukała do serc, umysłów i uszu inowrocławian, ich gości i kuracjuszy, Solannowe Uwielbienie powróciło ze zdwojoną siłą i jeszcze większą radością w tle. Nowa Pieśń niosła się wieczorową porą 15 czerwca przez ponad dwie godziny.


„Tu jest Jezus. Przeżyjmy ten wieczór w poczuciu głębokiej obecności Jezusa, który jest pośród nas w Eucharystii, w uwielbieniu, naszym śpiewie, we wspólnocie swojego kościoła, bo przecież ciągle nam mówi, że gdzie dwaj albo trzej zgromadzeni są w imię moje jestem pośród nich. Niech Pan będzie uwielbiony i NOWA PIEŚŃ dla Pana wyśpiewa miłość i pokój i niech to ogarnie serce każdego z nas!” – nim muzyka zaczęła rozbrzmiewać w Parku Solankowym właśnie te słowa skierował do zebranych Prymas Polski abp Wojciech Polak, który objął wydarzenie swoim patronatem.


Wspólnota i  uwielbienie to słowa klucze deszyfrujące zamierzenia pomysłodawców koncertu, inowrocławskich muzyków, którzy podczas solannowego wieczoru chwały pragnęli najpiękniej jak potrafią podziękować Bogu za dary, jakimi ich obdarzył, a także możliwość doświadczania Jego miłości w Najświętszym Sakramencie. To jest właśnie czas, kiedy przekazuje się tego ducha chrześcijańskiego, gdzie możemy wspólnie – my chrześcijanie – uwielbiać Jezusa za dary jakimi nas obdarzył, za to, że jest taki dobry i że możemy doświadczać tego, że Bóg chce nam dzisiaj błogosławić, każdemu z nas. Niestety w dzisiejszym świecie coraz trudniej nam dostrzegać to piękno, które nas otacza, gdyż skupiamy się na rzeczach negatywnych. To uwielbienie ma być formą prezentacji ducha chrześcijańskiego, nowej pieśni, która będzie płynęła. Zespół Nowa Pieśń to nowe aranżacje, nowe dźwięki, a wszystko na chwałę Jezusa Chrystusa Pana Wszechświata – mówił Adam Senderowski, pomysłodawca zdarzenia, lider Nowej Pieśni.


Koncert, podczas którego na scenie zaprezentowała się Nowa Pieśń z Inowrocławia – muzycy związani z grupą TGD i Projektem Koinonia, był formą Nowej Ewangelizacji, ale przede wszystkim spotkaniem ludzi, którzy pragną zjednoczyć się z Bogiem, zapominając o różnicach, podziałach, doznanych krzywdach. Muzyczne spotkanie w urokliwej scenerii tężni stało się również okazją do spędzenia przyjemnego wieczoru w gronie rodziny. Na koncercie pojawiły się bowiem osoby w wieku od lat 5 do 105. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, była szansą, by swoją obecnością powiedzieć Najwyższemu dziękuję. Nie zabrakło jednoczenia się w śpiewie, modlitwie i uścisku. Wydarzenie zakończyło się Apelem Jasnogórskim.

 

Tekst i foto www.inianie.pl  

Polecamy