czwartek, 27 lutego 2020 r.

Przekażmy dziadkom, sąsiadom

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy informuje o nasilonych działaniach przestępców, którzy wykorzystują metodę oszustwa "na wnuczka" lub "na policjanta CBŚ". Uprzedźmy dziadków, przekażmy starszym osobom w rodzinie i sąsiedztwie, którzy być może nie korzystają z internetu.


 Przestępcy wymyślają różne historie, chcąc wyłudzić pieniądze od starszych osób. Rzekomy wnuczek informuje, że przyśle kolegę, a oficer CBŚ, że przyjdzie niedługo inny oficer, aby odebrać pieniądze. Podejrzane winno być już to, że osoba, której należy przekazać pieniądze, nie jest znana ofierze.

 

Wmawiają również, że obsługa banków jest w zmowie z przestępcami, dlatego należy założyć nowe konto i przelać na nie wszystkie swoje oszczędności. Do tego konta przestępcy mają oczywiście dostęp.

 

W związku z powyższym Policja apeluje, aby nie działać pochopnie kiedy zgłasza się ktoś, kogo nie znamy i chcemy mu przekazać pieniądze! Należy pamiętać o tym, że policjanci nigdy nie poproszą o przekazanie pieniędzy lub zaciągnięcie kredytu. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, należy upewnić się, że przerwaliśmy połączenie telefoniczne i natychmiast powiadomić Policję, dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

Polecamy