poniedziałek, 25 maja 2020 r.

Fatima dzieci

Rocznica objawień fatimskich była doskonałą okazją, by przypomnieć o wydarzeniach, które miały miejsce przed stu laty w niewielkiej portugalskiej wiosce. A że ich bohaterami były dzieci, któż lepiej niż one mógłby i dziś o nich opowiedzieć.


W kościele w Golinie spektakl poświęcony objawieniom wystawiły dzieci z ogniska misyjnego działającego w miejscowej szkole podstawowej. Pod okiem opiekunki i katechetki s. Liliany Sochy CSDP przygotowały sztukę „Spotkanie z piękną Panią z Nieba”, w której bardzo wiernie opisały spotkanie Łucji, Hiacynty i Franciszka z Matką Bożą. Natomiast młodsze dzieci wspólnie z katechetką s. Laurencją Chodźko CSDP wykonały prace plastyczne przedstawiające Matkę Bożą i troje pastuszków. Obrazki można było podziwiać na parterze budynku szkoły na specjalnie zorganizowanej wystawie.


Inscenizację przywołującą pamiętne wydarzenia sprzed wieku wystawiono także w kościele pw. Opatrzności Bożej w Inowrocławiu, gdzie podobnie jak w innych świątyniach, wierni zgromadzili się 13 maja na modlitewnym czuwaniu. Słowu towarzyszył śpiew i prezentacja multimedialna upamiętniająca 36. rocznicę zamachu na papieża Jana Pawła II, którego relikwie znajdują się w świątyni. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu dokonano także aktu zawierzenia wspólnoty Niepokalanemu Sercu Maryi. Modlitewne spotkanie zakończyła procesja ze świecami oraz Apel Jasnogórski. W przygotowanie całości zaangażowali się  parafianie pod opieką ks. Tomasza Mateckiego.


Przedstawienie pt. „Orędzie fatimskie” mieli okazję obejrzeć również mieszkańcy Budzisławia Kościelnego. Spektakl w kościele parafialnym wystawili uczniowie miejscowej szkoły podstawowej. Po występie rozpoczęło się nabożeństwo fatimskie połączone z modlitwą różańcową i oddaniem parafii w opiekę Maryi. Obchody jubileuszu zakończyła procesja fatimska wokół kościoła oraz Apel Jasnogórski. Oprócz spektaklu uczniowie uczestniczyli w katechezach tematycznych oraz obejrzeli film „Cudowna Pani z Fatimy".

 

B. Kruszyk
Fot. Golina P. Ciesielski, Inowrocław T. Olejniczak, Budzisław Kościelny J. Rewers

 

Polecamy