środa, 3 czerwca 2020 r.

Pielgrzymka Rodzin Osób Powołanych

Na Jasną Górę pielgrzymowali najbliżsi osób powołanych oraz duchowni i świeccy zaangażowani we wspieranie powołań kapłańskich i zakonnych. Wśród pątników byli także wierni z Inowrocławia, Janikowa, Piasków, Wrześni i Suchatówki oraz Solca Kujawskiego w diecezji bydgoskiej.


Wspólnie z pielgrzymami przed wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, którego 300. rocznicę koronacji obchodzimy, modlił się bp Marek Solarczyk. Delegat KEP ds. powołań przewodniczył Mszy św. i wygłosił homilię, w której przypomniał, że u źródła tajemnicy powołania zawsze leży miłość Jezusa Chrystusa. „Powołanie to sens, który daje, odkrywa i pomaga przeżywać sam Bóg” – mówił wskazując dalej na wielką misję rodziny, jako środowiska wzrastania i dojrzewania do odkrycia powołania. „Jakże często człowiek odkrywa miłość Boga właśnie poprzez troskliwą miłość swoich rodziców, którzy opiekują się nim z wielkim oddaniem. W kolejnych latach świadkami daru wiary i umiłowania Boga staje się otocznie a więc wychowawcy, kapłani, osoby konsekrowane. Dziś w sposób szczególny chcemy im dziękować” – podkreślił bp Marek Solarczyk.

W pielgrzymce uczestniczyli rodzice, rodzeństwo, członkowie stowarzyszeń, towarzystw i wspólnot wspierających powołania. Z archidiecezji gnieźnieńskiej na Jasnej Górze modlili się wierni z Inowrocławia wraz z ks. kan. Pawłem Kowalskim, z Janikowa z ks. Markiem Salwą, z parafii w Piaskach z ks. Pawłem Błochowiakiem, z Wrześni i Suchatówki z klerykami PWSD oraz z Solca Kujawskiego w diecezji bydgoskiej z ks. Markiem Kosteckim. 


Fot. Arch. ks. P. Kowalski

Polecamy