wtorek, 18 lutego 2020 r.

Bliżej Taizé

Wyruszyli przede wszystkim, żeby spotkać się z młodymi. Odwiedzają szpitale, więzienia, poprawczaki, domy dziecka, schroniska dla bezdomnych, które nazywają miejscami nadziei. Trwają na modlitwie i zachęcają młodych, by angażowali się w życie Kościoła. Bracia z Taizé wyruszyli w tour de Pologne. Na trasie znalazło się też Gniezno.


Brat Maciej i brat Wojciech z międzynarodowej wspólnoty ekumenicznej założonej przez brata Rogera w 1940 roku we Francji przyjechali do Polski w połowie marca i do końca miesiąca odwiedzą łącznie ponad 20 miast, z których na przełomie roku młodzież wyruszyła na Europejskie Spotkanie Młodych do Rygi. Na trasie ich podróży znalazło się również Gniezno. We wtorek 21 marca do pierwszej stolicy Polski przyjechał brat Maciej, który spotkał się z abp. Wojciechem Polakiem, a później, wraz z młodymi odwiedził Specjalny Ośrodek Wychowawczy prowadzony przez siostry służebniczki przy ulicy św. Wojciecha. Wieczorem, w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym gość z Taizé poprowadził wprowadzenie biblijne dla młodzieży, która później spotkała się w grupkach dzielenia. Punktem kulminacyjnym spotkania była modlitwa ze śpiewem kanonów Taizé. Razem z bratem Maciejem i Prymasem Polski modliło się wielu młodych z różnych stron archidiecezji gnieźnieńskiej, wspólnota seminaryjna oraz domownicy odwiedzonego wcześniej Specjalnego Ośrodka Wychowawczego.  


W wakacje Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży planuje zorganizować tygodniowy pobyt w Taizé. Termin 8-17 lipca. Koszt 420 zł + 45 euro.  Młodym towarzyszyć będzie abp Wojciech Polak.

 

Fot. M. Wiśniewska/DDMGniezno

Polecamy