wtorek, 18 lutego 2020 r.

Ekstremalna Droga Krzyżowa - aktualizacja

Mogilno, Różanna, Września, Zagórów, Żydowo, Chodzież i Murowana Goślina – z wszystkich tych miejsc wyruszy w tym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zapisy już trwają. 


Ekstremalna Droga Krzyżowa to nowa forma duchowości ciesząca się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Przeszło 40-kilometrowa trasa pokonywana w ciszy i zmiennych, często trudnych warunkach atmosferycznych, jest sporym wyzwaniem. Ale paradoksalnie właśnie to - piszą organizatorzy - zgoda na ten wielki fizyczny wysiłek, trud, zmęczenie, zimno, czasem ból, pomaga otworzyć się na medytację i modlitwę. To szczególne Misterium Męki Pańskiej, które naprawdę potrafi zaboleć.


W tym roku EDK organizowana jest także w kilku miejscach w archidiecezji gnieźnieńskiej. Z Mogilna wyruszy 31 marca. Uczestnicy mają do wyboru trzy trasy oznaczone kolorami –niebieską do Lichenia, zieloną do Markowic i czerwoną do Gniezna. Trasy te liczą odpowiednio 55 km, 37 km i 42 km.


Po raz pierwszy EDK wyruszy także 7 kwietnia z parafii pw. św. Brata Alberta w Różannie, trasą oznaczoną imieniem patrona. Uczestnicy będą mieli do pokonania 45 km do celu, czyli kalwarii w Licheniu.


Ekstremalną Drogę Krzyżową organizuje także Zagórów i Września. Pierwsza nosząca nazwę od Piotra do Pawła liczy 40 km i prowadzi częściowo drogami w dolinie Warty. Rozpocznie się i zakończy w Zagórowie. Druga, wrzesińska, nazwana imieniem św. Jadwigi Królowej, prowadzi przez okoliczne miejscowości, m.in. Biechowo i również zakończy się w miejscu wyjścia. Liczy 42 kilometry. Obie wyruszą 7 kwietnia. 

Wszystkie trasy i szczegółowe informacje nt zapisów łącznie z linkiem do FB znaleźć można TUTAJ

__________________________________________________________________________________


W nieco skromniejszym wymiarze i bez oficjalnego zgłoszenia w inicjatywę EDK włączy się także parafia w Żydowie. Początek 24 marca o godzinie 21.00 przy kościele. Trasa liczyć będzie ponad 15 km i prowadzić przez okoliczne miejscowości.

 

Ekstremalną Drogę Krzyżową po raz drugi organizuje parafia pw. św. Floriana w Chodzieży. Będzie ona wiodła na Gontyniec, który jest najwyższym wzniesieniem w Wielkopolsce. Trasa liczy około 14 km. Początek w piątek 18 marca o godz. 22.00.

 

EDK wyruszy w tym roku także z parafii pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa w Murowanej Goślinie. Początek w nocy 31 marca (udział mogą wziąć tylko osoby pełnoletnie). Trasa liczy ok. 35 km i przebiega przez Puszczę Zielonkę. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek 24 marca o godzinie 19.00. Zapraszamy. 

Polecamy