piątek, 18 września 2020 r.

Wielkopostne skupienie kapłanów

W drugą sobotę Wielkiego Postu w czterech miastach archidiecezji gnieźnieńskiej – Inowrocławiu, Wągrowcu, Wrześni i Gnieźnie – odbyło się doroczne wielkopostne skupienie kapłanów.


Spotkania prowadzili zaproszeni rekolekcjoniści. Kapłanom towarzyszyli bp Krzysztof Wętkowski oraz Prymas Polski abp Wojciech Polak, który zapraszając księży wyraził nadzieję, że wspólne słuchanie i rozważanie słowa Bożego, modlitwa, rachunek sumienia oraz sakrament pokuty i pojednania pomogą doświadczyć miłosierdzia Bożego i być jego wiernymi szafarzami.


Modlitewne skupienie odbyło się w czterech rejonach duszpasterskich: kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu, w kościele pw. Świętego Krzyża we Wrześni, w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie oraz w kościele pw. Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu, gdzie na zakończenie wspólnie z księżmi modlił się abp Wojciech Polak. Zgodnie z postanowieniem Prymasa Polski we wszystkich tych miejscach księża włączyli się w modlitwę przebłagalną za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne, prosząc o uleczenie serc osób zranionych tym strasznym grzechem.

 

 

Fot. Inowrocław/ks. P.Kowalski 

Polecamy