wtorek, 25 czerwca 2019 r.

CEF: Oaza Rodzin

W Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie swoje rekolekcje przeżywała Oaza Animatorów Rodzin I stopnia. Przyjechało 72 uczestników z różnych stron Polski. Najmłodszy miał 7 miesięcy, najstarszy 76 lat.


Uczestnicy pochodzą z 13 diecezji: łowickiej, gliwickiej, koszalińsko-kołobrzeskiej, gnieźnieńskiej, łódzkiej, siedleckiej, zielonogórsko-gorzowskiej, wrocławskiej, warszawskiej, pelplińskiej, bydgoskiej i krakowskiej. Jedna rodzina przyjechała z Austrii. Światło-Życie, Nowy Człowiek, Nowa Wspólnota, Nowa Kultura – to tematy, które podjęto podczas rozważań. Dodatkowym darem dla małżonków był dialog małżeński, odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, adoracja wspólnotowa i małżeńska Najświętszego Sakramentu oraz konferencja i świadectwa o Krucjacie Wyzwolenia Człowieka. Siedem osób podjęło wezwanie założyciela Ruchu ks. Franciszka Blachnickiego i przystąpiło do Krucjaty, czyli dobrowolnie wyrzekło się picia, kupowania i częstowania alkoholem w celu ratowania narodu polskiego od zniewoleń, a zwłaszcza od alkoholizmu.


„Czas rekolekcji był szczególnym czasem dla ducha i ciała. Mieszkaliśmy w pokojach wokół kaplicy, w sąsiedztwie najważniejszej osoby – Pana Jezusa, z którym mogliśmy się spotykać w każdej wolnej chwili, w dzień i nocy. Jeden dzień z rekolekcji przeznaczony był na przeżywanie wspólnoty z innymi grupami rekolekcyjnymi w ramach Oazy Wielkiej. Msza św. w gnieźnieńskiej katedrze pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Wojciecha Polaka była szczególnym radosnym przeżyciem dla każdego z nas. Dziękujemy dobremu Bogu za święty czas rekolekcji” – podsumowuje Maria Lewandowska, jedna z uczestniczek oazy rekolekcyjnej.

 

 

Polecamy