wtorek, 25 czerwca 2019 r.

Rekolekcje katechetów

Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego u sióstr pallotynek w Gnieźnie odbyły się kolejne rekolekcje adresowane do nauczycieli religii. W spotkaniu zorganizowanym przez Wydział Katechetyczny w dniach 21-22 sierpnia wzięło udział 15 osób.


Rekolekcyjne nauki prowadził ks. Dominik Poczekaj, wikariusz w gnieźnieńskiej parafii farnej. Prowadziły one uczestników od słuchania Słowa Bożego, poprzez konkretne działanie, do refleksji i osobistego spotkania z Bogiem.


„Rekolektanci mieli okazję do tego, aby na bieżąco dzielić się tym, co udało się im uczynić w czasie rekolekcji ze Słowem Bożym – mówi ks. Poczekaj. – Jedni opowiadali o okazji pomocy, którą nieśli innym, czy chętnym działaniu w kuchni (całej piętnastki), co okazało się takim nowym rekolekcyjnym doświadczeniem, że wszyscy w tym samym czasie pracowali, nie oglądając się kto podejmie się sprzątania i przygotowania do posiłku stołów. Ta konkretność – przekładania Słowa w czyn, widoczna była w różnych momentach dnia, podczas konferencji, wspólnej modlitwy, jak i podczas sięgania w głąb siebie, kiedy to uczestnicy mogli zastanowić się i opisać swoją historię, odpowiadając na pytanie: kiedy w moim życiu i jak spotkałem Boga?” – dodaje kapłan.


Już niebawem katecheci rozpoczną kolejny rok pracy. Jak zawsze, u jego progu, spotkają się na wspólnej Mszy św. podczas dorocznego Archidiecezjalnego Dnia Katechetycznego. W tym roku odbędzie się on po raz szesnasty w najbliższą sobotę 26 sierpnia. 

Polecamy