piątek, 27 listopada 2020 r.

Z uśmiechem do szkoły

Już po raz dziewiąty Caritas Polska organizuje akcję przygotowania wyprawek szkolnych dla dzieci z mniej zamożnych rodzin. Przedsięwzięcie pobłogosławił papież Franciszek, a plecaki pakuje wielu znanych Polaków. Do przyłączenia się zachęca też Prymas Polski.


To sztandarowa akcja Caritas Polska odbywająca się od 2009 roku. Do tej pory organizacja pomogła przygotować ponad 150 tysięcy szkolnych wyprawek dla dzieci z uboższych rodzin. W tym roku – jak czytamy na stronie organizacji – pełne plecaki trafią do kolejnych 50 tysięcy uczniów, którzy już niebawem rozpoczną nowy rok szkolny. Są wśród nich także uczniowie z archidiecezji gnieźnieńskiej.


„Zachęcam do wsparcia akcji Caritas. Niech wszystkie dzieci idą do szkoły z radością. Niech w tornistrach i plecakach, które spakować pomożemy, obok zeszytów, piórników i innych przyborów znajdą wiarę w siebie i swoje umiejętności. Niech to będzie nasz mały wkład i inwestycja w przyszłość naszej Ojczyzny. Niech każdy tornister będzie pełen przyborów, a buzie dzieci pełne uśmiechu” – mówi Prymas Polski abp Wojciech Polak i zapewnia, że również do akcji dołączy.


A w akcję włączyć się można na kilka sposobów. Pierwszy – jeśli parafia uczestniczy w kampanii należy zgłosić się po plecak, a później go wyposażyć i zwrócić parafii, tak, by mogła go przekazać konkretnemu dziecku. Drugi sposób to zrobić przelew na konto Caritas lub wysłać sms o treści TORNISTER pod numer 72052 (koszt 2,46 z VAT). I wreszcie trzeci sposób, można spakować plecak wirtualnie, czyli wejść na stronę Caritas, wybrać kwotę 20, 40, 100 zł lub inną i zrobić przelew. Każdy sposób jest dobry.


W dniach 16 – 25 sierpnia w godz. 10.00 – 14.00 w sekretariacie Caritas ul. Seminaryjnej 2 w Gnieźnie można pobrać plecak, wyposażyć go, a następnie zwrócić w w/w terminie. W ramach akcji można także przynosić do siedziby Caritas różnego rodzaju artykuły szkolne. Plecaki i przybory trafią do uczniów z archidiecezji gnieźnieńskiej. 


Kampanię pobłogosławił papież Franciszek. Wspiera ją wielu znanych Polaków z Parą Prezydencką na czele. W tym roku finał „Tornistra” odbędzie się 27 sierpnia w Zamościu. Szczegóły znaleźć można i akcję wesprzeć >>> TUTAJ

 

Polecamy