czwartek, 28 maja 2020 r.

Wągrowiec: Matka Boża u paulinów

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu otrzymała poświęconą na Jasnej Górze kopię obrazu Czarnej Madonny. Uroczyste przyjęcie i instalacja w kościele odbyło się w niedzielę 9 grudnia pod przewodnictwem przeora klasztoru na Jasnej Górze o. Mariana Waligóry.


Mszę św. koncelebrowali: o. Melchior Królik – jasnogórski archiwista i świadek cudów oraz łask, jakie Matka Boża wyprasza od wieków na Jasnej Górze, dziekan wągrowiecki ks. kan. Tomasz Kruszelnicki, o. Dariusz Szuba, który przed 40. laty towarzyszył peregrynacji jasnogórskiego wizerunku oraz proboszcz parafii o. Dariusz Nowicki. Niedzielne uroczystości poprzedziły rekolekcje, które głosił o. Melchior Królik.


Przybyły do Wągrowca i zainstalowany w specjalnie przygotowanym ołtarzu obraz Matki Bożej Jasnogórskiej został poświęcony 24 listopada na Jasnej Górze przez metropolitę częstochowskiego abp. Wacława Depo. Idea jego sprowadzenia do Wągrowca narodziła się w 2017 roku, podczas spotkania o. Mariusz Tabulski OSPPE, Definitora Generalnego Zakonu Paulinów z członkami Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej, w ramach przeprowadzanej zwyczajnej wizytacji kanonicznej. Proboszcz parafii o. Dariusz Nowicki uznał, że najlepszym terminem realizacji tego zamierzenia będzie 40. rocznica peregrynacji Obrazu, która odbyła się w 1978 roku dokładnie w święto Niepokalanego Poczęcia NMP. Temu historycznemu wydarzeniu przewodniczył wówczas sufragan gnieźnieński bp Jan Czerniak w asyście proboszcza ks. prałata Zenona Willi >>> zdjęcia TUTAJ

 

Fot. J. Marczewski, FB

Polecamy