czwartek, 9 lipca 2020 r.

Inowrocław: "Anioły Dobroci" wręczone

Już po raz drugi w Inowrocławiu odbył się Bal Charytatywny, podczas którego w sposób szczególny podziękowano wolontariuszom, osobom i firmom wspierającym dzieła charytatywne. Organizatorem był Parafialny Zespół Caritas działający przy parafii pw. Świętego Ducha.


„Ideą naszego Balu Charytatywnego jest niezmiennie promocja dobroczynności  oraz zachęta, by ludzie chętniej angażowali się w wolontariat i wszelkie formy pomocy drugiemu człowiekowi. Nie da się ukryć, że żyjemy w czasach, które na piedestał wynoszą postawy egoistyczne. Stąd potrzeba szczególnego promowania i podziękowania tym, którzy żyją nie tylko dla siebie” – mówi pomysłodawca przedsięwzięcia ks. Marcin Łojko, wikariusz w parafii pw. Świętego Ducha w Inowrocławiu.


Jedną z form podziękowania są „Anioły Dobroci”, które osobom i przedstawicielom firm wspierających dzieła dobroczynne wręczył podczas balu dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej ks. prałat Krzysztof Stawski. Odbyła się także licytacja przedmiotów ofiarowanych przez znanych sportowców, aktorów i piosenkarzy. Wśród podarowanych przedmiotów zlicytowano m.in. piłkę z autografami piłkarzy Polskiej Reprezentacji, kalendarze i książki z autografami Kuby Błaszczykowskiego oraz siatkarek Poli Budowlanych Toruń.  


Parafialny Zespół Caritas działa u Świętego Ducha od siedmiu lat. Działa w nim kilkanaście zaangażowanych osób. Zespołowi patronuje św. Brat Albert Chmielowski. Docierają z różnoraką pomocą do coraz szerszego grona potrzebujących. Dzięki ich staraniu finansowane są obiady w stołówkach szkolnych, rozdawana jest żywność oraz organizowany i wypożyczany sprzęt medyczny. Pomoc finansową otrzymują też studenci. Wolontariusze ułatwiają również kontakt z prawnikiem i pomagają osobom potrzebującym opieki medycznej. Osoby, które chciałyby się w tę działalność włączyć znajdą informacje na stronie www.swietyduch.pl lub na profilu na Fb wpisując Parafialny Zespół Caritas przy parafii pw. Świętego Ducha w Inowrocławiu.


Fot. L. Jaśkowiak

Polecamy